0

sdílení

Samořídící kamiony od Uberu doručily 50 tisíc plechovek piva

Linda Cebrová / 31. října 2016 / Business

Uber + Budweiser = přeprava piva na úplně jiném levelu.

 

Když se spojí společnost Uber a americký Budweiser, tak ti zásilku piva může doručit samořídící náklaďák, a to až na přesné místo určení. Uber se díky tomuto tahu může pochlubit světovým prvenstvím v doručení komerční dodávky zboží pomocí samořídícího náklaďáku až k zákazníkům. Kamion plný plechovek piva přednedávnem sám jezdil po silnici I-25 v americkém Coloradu. I když ho po celou cestu sledovalo nedůvěřivé policejní auto, jednalo se o významnou firemní událost.

s1
Nákladní auto ujelo zhruba 180 km z Fort Collins do Colorado Springs, zatímco jediný lidský řidič odpočíval v kabině určené na spaní. Pro Uber je toto gesto samozřejmě jen pěkně zabalenou reklamou, díky které chce lidem ukázat, že technologie robotického řízení aut funguje skvěle. Tuto technologii získal Uber díky nedávné koupi společnosti Otto.
Firma Otto měla v začátcích jejich existence ne více než 40 zaměstnanců. Jejich tým přitom tvořili převážně lidé ze společností jako je Apple, Tesla, Google nebo Cruise Automation. Jejich primárním cílem bylo přinést autonomní systém řízení do odvětví nákladní přepravy, což se jim zjevně podařilo.

o1
Speciální kamiony od firmy Otto jsou vybaveny dvěma kamerami na snímání jízdních pruhů, LIDAR senzorem na vytvoření 3D prostředí, senzory na detekci překážek na cestě a samozřejmě GPS, které pomáhá kamionu nesjet z určené dráhy. Mise firmy Otto spočívá i ve snaze zvýšení bezpečnosti přepravního průmyslu, protože až 94% úmrtí na silnicích je způsobeno lidskou chybou. Autonomní přeprava zboží má také potenciál vést ke snížení pojistného a vyšší efektivitě spotřeby paliva, a to díky eliminaci zbytečné akcelerace řidičů.

o2

Zástupci pivovaru AB InBev (Budweiser) dodali, že nasazením robotických kamionů ve své distribuční síti by dokázali ročně ušetřit kolem 50 milionů dolarů. A to i tehdy, pokud by nadále ve vozidlech byli fyzicky přítomni řidiči, kteří musí být uvnitř vozidla ze zákona. Toto posunutí přepravy zboží na jinou úroveň má však i nezanedbatelný počet odpůrců. Více než 1,5 milionů řidičů z USA se bojí, že je nahradí autonomní technika, a oni si budou muset najít novou práci.

zdroj: theverge.com zdroj obrázků: theverge.com zdroj titulní fotografie: playbuzz.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]