S vakcínou z Brna umí lékaři zachránit onkologicky nemocné děti, které by ještě před rokem zemřely

Linda Cebrová / 26. května 2017 / Z Česka

zdroj: pexels.com/commons.wikimedia.org

Slavíme významný úspěch. Brněnská vakcína dosahuje skvělých výsledků.

Lékaři z Brna přinášejí světu velmi pozitivní zprávy. Jejich vakcína totiž představuje velkou naději pro onkologické pacienty. Její výhodou je především fakt, že je mnohem méně agresivní než chemoterapie. O této vakcíně se vědělo už dříve, avšak až nedávno lékaři odhalili hmatatelné důkazy, které posunou vědu o krok vpřed.

foto: pexels.com

Hlavní oblastí onkologů z České republiky je imunoterapie. To, že jsou v ní opravdovými odborníky, dokazuje i fakt, že mají podporu světových odborníků. Zjevné je, že do imunoterapie se v současnosti začíná dopovat stále více financí, protože je k pacientům nesrovnatelně šetrnější než chemoterapie. Její přínos může být velmi významným zejména při léčení nádorů u dětí.

Na půdě Fakultní nemocnice v Brně zařadili do výzkumu 30 dětí a výsledky byly nadstandardně pozitivní. Nejenže se dokázalo, že léčba funguje (i při rizikových nádorech), ale funguje i jako prevence. Důvodem je fakt, že látka dokáže setrvat v těle i několik let.

foto: pexels.com

Zajímavou informací je, že každá vakcína se pro vybrané dítě připravuje samostatně. Je třeba odebrat vzorek nádoru spolu s bílými krvinkami a následně ji kultivovat tak, aby byla schopna vyvolat imunitní reakci.

„Zjišťujeme, čím je každý pacient ohrožen nejvíce a tomu přizpůsobujeme kontroly po léčbě,“ vysvětlil pro iDNES.cz přednosta kliniky Jaroslav Štěrba.

„Princip imunoterapie vychází z původní myšlenky, že rakovina je selháním imunitního systému. Nádorové buňky rostou, protože se dokážou před imunitou člověka maskovat. Pomocí imunoterapie můžeme odblokovat a opět nastartovat imunitu pacienta tak, že dokáže proti zhoubnému bujení bojovat,“   vyjádřil se Luboš Petruželka, přednosta Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

foto: pexels.com

Onkologové z Brna tak mohou již dnes potvrdit, že jsou schopni zachránit děti, které by ještě před rokem podlehly onkologickým onemocněním. Do výzkumu vedeného týmem brněnských lékařů se dokonce zapojil i jeden z českých miliardářů Petr Kellner. Ten vkládá do vakcíny, jakož i studie zaměřené na vývoj léku pro lidi s rakovinou plic, vaječníků a prostaty nemalé finance. V současnosti se o imunoterapii mluví také jako o účinném prostředku proti pokročilému stádiu rakoviny kůže.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]