S touto 3D tiskárnou si můžeš vytisknout oblečení podle vlastních představ

Timotej Vančo / 5. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: kniterate.com

Máš nápad na novou módní vychytávku, ale nemáš ji jak vytvořit? Španělský designér přichází z inovativním řešením v podobě stroje, který ti ušije jakékoliv oblečení.

Známý španělský designér Gerard Rubio je zpět na scéně a přináší revoluční novinku. Pomocí jeho super vynálezu Kniterate si dokážeš vytvořit oblečení podle vlastních představ. Tento stroj, který byl inspirován hlavně 3D tiskem, pracuje na velmi jednoduchém softwaru pro běžného uživatele. Ten umožňuje editování a vytváření vlastních témat a návrhů. Své nové nápady si také dokážeš do programového vybavení nahrát jednoduchým uploadem obrázku.

foto: kniterate.com

Španělský designér byl inspirován běžnými šicími mašinami s možností tvorby oblečení pro všechny lidi s různými velikostmi, potřebami a sny tvořit vlastní oblečení. Inovativní produkt je zaměřen i na ty, kteří sice nemusí tvořit nové oblečení pro sebe, ale mohou tvořit na zakázku. Je to tedy nová možnost, jak si přivydělat a svým způsobem i podnikat nebo tvořit oblečení pro módní značku. Pomocí Kniterate také můžeš ušetřit materiál, protože oblečení, které vytváříš, je děláno s přesnými rozměry pro tebe nebo zákazníka.

foto: kniterate.com

Ve svém jádru je Kniterate v podstatě moderní stroj na šití. Je vybaven stovkami počítačem řízených jehel, které spolu umí vytvořit jeden krásný, barevný výtvor na nošení v jakékoli velikosti. Podle designéra Rubia je software pro Kniterate stále ve vývoji, ale patří k hlavním cílům společnosti, které chtějí okamžitě dokončit. Tým programátorů také plánuje uvést i webovou aplikaci, kde by si lidé mohli vytvářet vlastní návrhy a následně si je doma ušít.

foto: kniterate.com

Pro Kniterate se nedávno zahájila kampaň na Kickstarteru. Během jedné hodiny projekt dosáhl svého cíle, a to vysbírat 100 000 dolarů.

Zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]