S totuto aplikací se již na žádném letišti neztratíš

Timotej Vančo / 31. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: pexels.com/techcrunch.com

Už se ti někdy stalo, žes na letišti spěchal, abys nezmeškal let, ale nevěděl jsi, kam přesně jít?

Gatwick Airport je druhým největším britským letištěm hned po Londýnském letišti Heathrow. Jak se dá očekávat, chození po tak obrovském letišti a terminálech může být noční můrou. Aby se to zlepšilo, šikovní IT odborníci z letiště Gatwick vymysleli řešení. Nainstalovali 2000 bluetooth zařízení, která cestujícím během chození po letišti říkají, kde se přesně nachází.

Tyto „majáky“, které je mají za úkol hlavně upozorňovat na polohu v letišti, jsou produktem spolupracujícího londýnského startupu Pointr a jsou umístěny v rozestupech tří metrů.

foto: techcrunch.com

První spuštění tohoto systému zobrazuje cestujícím jejich přesné místo na digitální mapě, přičemž jejich umístění je vizualizované jako modrá tečka. Zaměstnanci letiště Gatwick zamýšlejí udělat upgrade systému do rozšířené reality, kde by mohli doprovázet cestující v reálném čase. Na začátku plánují integrovat tuto síť bluetooth „majáků“ do své vlastní aplikace. Také ale bude získaná data sdílet s dalšími letištními společnostmi.

Praktické využití by bylo hlavně pro cestující, kteří se zpožďují a potřebují se co nejrychleji dostat na přesné místo, ke zjištění pozice tvého zavazadla nebo nalezení polohy cestujícího, který má být urychleně v letadle. Letiště by se získanými daty chtělo eliminovat počet lidí ve frontách a zautomatizovat tím chod celého letiště.

Zdroj článku thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]