0

sdílení

S aplikací Lepší místo ovlivníte dění ve vašem okolí

/ 30. října 2016 / Startupy

Stále chodíte ve vašem městě či obci kolem nějaké závady či problému, který obec neřeší? Rádi byste na úřad ohlásili poškozenou lavičku nebo spadlý strom, ale nemáte čas chodit po úřadech? Vyzkoušejte aplikace Lepší místo, která vše zařídí za vás. Navíc budete moci s její pomocí sledovat, jak se vaše oznámení řeší.

 

Aplikace Lepší místo patří do sekce užitečných aplikací, které dokáží svými funkcemi a možnostmi naše životy učinit šťastnějšími nebo dokonce i bezpečnějšími. Lepší místo je moderním pomocníkem pro občany, úřady nebo podnikatele, kterým záleží na stavu jejich obcí, přírody a všeho kolem. Určitě se vám někdy stalo, že jste šli třeba kolem dětského hřiště, kde jste si povšimli poničené lavičky, což se vám příliš nelíbilo. Jak jste ale toto zjištění řešili? Tiše si odpovídáte, že nijak, čemuž se však nelze divit. V dnešní době má každý svých starostí dost a ještě aby řešil věci, které se ho přímo „netýkají“. Aplikace Lepší místo vám ale umožní bez větší námahy zjištěnou závadu nebo problém vyřešit.

saaw

Nejprve si musíte Lepší místo stáhnout zcela zdarma do zařízení podporující Android, iOS nebo Windows, přičemž po jednoduché registraci prostřednictvím Facebook nebo Google účtu můžete s využívám aplikace začít. Pokud tedy narazíte na poničenou lavičku, jednoduše do aplikace zadáte místo zjištění a drobný popisek, aby daný úřad poslal na místo vybavené pracovníky. Mimo toho můžete danou závadu vyfotografovat a fotografii umístit k nahlášené události. Pokud chytrý telefon nevlastníte, Lepší místo lze používat prostřednictvím internetového prohlížeče na oficiálních stránkách projektu.

fffaPo nahlášení naší lavičky se tato závada objeví na mapě, přičemž vy můžete sledovat, jak se k tomu daný úřad postavil a za jak dlouho vaši závadu vyřešil. Jak vše funguje v praxi si můžete prostudovat na mapě s jednotlivými tipy, které zde zadávali uživatelé před vámi. Aplikaci v současné době využívá přes 7 tisíc lidí, kteří nahlásili skoro 5 tisíc problémů a závad. Aby aplikace fungovala také ve vašem městě nebo vesnici, musí o ni vedení úřadu projevit zájem a začít s jejím využíváním. V tuto chvíli se zapojila stovka měst a obcí, přičemž se dá předpokládat, že další budou přibývat. Komunikace a rychlé řešení závad je totiž vizitkou každého starosty. Ostatně Lepší místo není určeno jenom pro úřady, ale její služby mohou bohatě využívat dokonce i firmy, které tak svým zaměstnancům zajistí příjemné pracovní prostředí.

 

zdroj informací a obrázků v článku: lepsimisto.info, zdroj úvodního obrázku: otevrenyvsetin.cz
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]