Ruský strojvedoucí se zaregistroval na BlaBlaCar. Cestující přepravoval lokomotivou

Simona Hanzelová / 15. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: pixabay.com

Služba BlaBlaCar spojuje řidiče osobních automobilů s lidmi, kteří cestují tou samou trasou. V Rusku se však můžete svézt dieselovou lokomotivou.

Služba BlaBlaCar je v Rusku dostupná již od roku 2014. Nedávno se však objevil zcela kuriózní případ cestovatele a uživatele služby, Vladimira. Ten zůstal pořádně překvapený, když dorazil na místo setkání, a namísto auta ho čekal strojvedoucí s lokomotivou.

zdroj: static.panoramio.com

Měli jsme setkat na nádraží. To mi však nepřišlo vůbec podezřelé, protože se tam na parkovišti setkává množství řidičů,“ popisuje svůj zážitek z nevšedního cestování Vladimir. „Když jsem dorazil na místo, zavolal jsem mu, a on mi řekl, abych se postavil ke čtvrté koleji. To už jsem byl v rozpacích. Nečekal jsem, že pojedeme vlakem. Vzpomínám si, že jsem se ho dokonce zeptal: BlaBlaCar? A on přikývl: Ano, BlaBlaCar.“

Podle slov Vladimira byl strojvedoucí velmi přátelský. „Během cesty mi nabídl čaj. Byl jsem jeho jediný pasažér,“ řekl a dodal, že dvou a půl hodinová cesta z města Syzran do Samary ho vyšla na 200 rublů (cca 87 Kč)

zdroj: cdn.tvc.ru

 

Vedení společnosti BlaBlaCar však s takovou alternativou dopravy nesouhlasí a tvrdí, že došlo k porušení podmínek jejich služby. Jelikož je BlaBlaCar komunitou automobilové dopravy, používání jiných dopravních prostředků jako jsou lokomotivy je prostřednictvím jejich služby zakázáno.

Zdá se však, že vynalézaví pracovníci ruských železnic našli způsob, jak si vydělat peníze navíc.

zdroj článku:  roem.ru
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]