0

sdílení

Ručně vyrobené bezdrátové reproduktory umocňují zvuk „země“

Timotej Vančo / 7. ledna 2017 / Zajímavosti

Chilský designér ručně vyrábí reproduktory, které ti umožní slyšet zvuk Země.

 

Tyto zajímavé reproduktory mají schopnost znít stejně dobře, jako vypadají. Ručně tvořené reproduktory kombinují tradiční keramické techniky s moderní bezdrátovou technologií v jednom zařízení.

mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-6
Foto: inhabitat.com

Jedinečný název těchto hliněných reproduktorů je „Mapuguaquén“. Název pochází z jazyka mapudungun a zároveň portugalského slova, což znamená „zvuk na zemi.“ Chilský umělec a dizajnér Pablo Ocqueteau je vytvořil na hrnčířském kruhu, čímž se snažil udržet naživu staré tradice výroby takových předmětů. Tyto zajímavé ručně tvořené reproduktory jsou prezentovány na Salone Satellite Milan Design Week.

mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-4
Foto: inhabitat.com

Na první pohled by sis mohl myslet, že tyto hliněné vázy jsou určené k pěstování nebo jako dekorace, ale jejich skutečný cíl odhalíš, hned jak spatříš reproduktorový kužel. Reproduktory Mapuguaquén pocházejí z tradičních chilských výrobních postupů.

mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-7
Foto: inhabitat.com

Namísto použití velkých továren, Ocqueteau tyto reproduktory ručním smícháním přírodních a technologických materiálů. Každý reproduktor má surový vzhled v zemitých barvách, v kombinaci s korkovým dokončováním kolem centrálního reproduktoru.

Zdroj článku: inhabitat.com ,  zdroj prezentačního obrázku: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]