Renault svým konceptem elektromobilu okouzlil každého

Vladimír Chott / 8. června 2017 / Auto

zdroj: renault.co.uk

Francouzská automobilová značka Renault představila svůj první elektromobil. Koncept vozu pojmenovaného „Trezor“ přináší spojení futuristických prvků a moderních technologií.

Renault představil koncept svého budoucího elektromobilu: Renault Trezor. Tento koncept si okamžitě získal množství fanoušků. Na známé přehlídce Concorso d’Eleganza Villa d’Este v Itálii se každoročně setkávají ty nejkrásnější vozy světa. Na této prohlídce se stal Trezor nejkrásnějším konceptem. Kromě toho získal první místo v kategorii Nejlepší design prototypu. V březnu byl Trezor na známé Ženevské automobilové výstavě označen za Koncept roku 2016. Renault Trezor byl poprvé představen v září minulého roku. V současné době jde však pouze o koncept. Automobilka se vyjádřila, že jejich budoucí vozidla budou inspirovaná právě Trezorem.

Motor trezoru se skládá ze dvou baterií. První baterie se nachází v přední části vozu, druhá v zadní. Zajistí se tak dokonalé rozložení váhy. Každá baterie má také vlastní chladicí systém.

zdroj foto: renault.co.uk

Motor Trezoru má maximální výkon 260 kW, to se rovná výkonu 350 koní. Z nuly na sto to zvládne za méně než 4 sekundy.

zdroj foto: renault.co.uk

Trezor nabízí tři jízdní módy: Neutral, Sport a Autonomní mód. Po zvolení posledního módu se rozsvítí logo značky. Autonomní mód převezme kompletní kontrolu nad vozidlem.

zdroj foto: renault.co.uk

Interiér tohoto konceptu je opravdu propracovaný. Nabízí přístrojovou desku vyrobenou ze sekvojového dřeva a dotykový displej ve tvaru písmene L, na kterém se zobrazí všechny potřebné funkce.

zdroj foto: renault.co.uk

Ve volném prostoru před přístrojovou deskou se nachází odkládací prostor.

zdroj foto: renault.co.uk

Vozidlo spolupracuje s telefonem svého majitele. Po spárování nabídne možnost upravit si nastavení vozu dle vlastního přání.

zdroj foto: renault.co.uk

Cílem konceptu Renault Trezor jsou autonomní vozidla dostupná za přijatelnou cenu. Automobilka by chtěla tento cíl splnit do roku 2020.

zdroj foto: renault.co.uk

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]