0

sdílení

Range Rover Velar šokuje dokonalým minimalismem a dosud nejagresivnější designem

/ 3. března 2017 / Auto

zdroj: facebook.com/RangeRoverVelar

Čalounění z recyklovaných materiálů, dva stylové displeje a panoramatická střecha po celé délce vozu. Tím vším disponuje novinka Range Rover Velar.

 

Range Rover Velar se stane čtvrtým zástupcem rodiny Range Rover Design. Toto neobyčejné SUV je čistou evolucí současné linie vozidel Range Rover, Range Rover Sport a Range Rover Evoque.

Range Rover Velar má být podle materiálů automobilky logickým vyplněním mezery mezi modely Evoque a Range Rover Sport. Tuto novinku samotný výrobce uvedl jako avantgardní Range Rover. Název Velar pochází z konce 60. let, kdy takto inženýři automobilky označovali 26 předsériových vozů první generace modelu Range Rover, aby se zakryla jejich skutečná identita.

 zdroj fotografie: facebook.com/RangeRoverVelar

Auto stojí na stejné platformě jako Jaguar F-Pace. Velaro je vskutku masivní kousek, měří 4803 mm, vysoký je 1665 mm a široký 2032 mm. Design vychází ze současného směru značky, ale přináší řadu nových prvků. Zajímavé jsou skryté kliky dveří nebo i zapuštěné zadní světlomety, které na kufru tvoří jeden celek. Masku chladiče pak zvýrazňují úzké laserové LED světlomety.

Elegantní displej nahrazuje klasický středový panel s tlačítky a slouží například k ovládání klimatizace nebo systému Terrain Response, který ti umožní si vybrat vhodný jízdní režim.

zdroj fotografie: facebook.com/RangeRoverVelar

Nechybí ani možnost vybavit vozidlo digitálním přístrojovým štítem. Zajímavé jsou také dotykové plochy na volantu, které nahrazují fyzické ovladače. Zvláštností je ale i látkový materiál čalounění z recyklovaných PET lahví. Sedadla zase nabízejí až 20 parametrů nastavení, jako vyhřívání, ventilaci a masážní funkce. Objem kufru je úctyhodných 673 litrů.

Při vpuštění na trh dostane Velar do vínku hned 5 motorů. Tři 4 válcové, z nicž jeden spaluje benzín a dva naftu. Spadají přitom do rodiny Ingenium. Všechny jsou pochopitelně přeplňované. Zatímco ten benzínový nabízí 250 koní, naftový se spokojí s výkonem 180 koní, ale může mít i 240 koní.

zdroj fotografie: facebook.com/RangeRoverVelar

Zlatou střední cestu představuje 6 válcový diesel se sekvenčním přeplňováním, který z objemu rovných 3 litrů vyždíme výkon 300 koní a mamutí točivý moment 700 nm.

zdroj fotografie: facebook.com/RangeRoverVelar

Vrcholnou verzí se stane přeplňovaný benzinový 6 válec s výkonem 380 koní, známý například z Jaguaru F-Pace S. Všechny motory budou napojeny na 8-stupňovou automatickou převodovku s hydrodynamickým měničem. Cena novinky by se měla pohybovat na úrovni 49,900 dolarů.

zdroj: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]