0

sdílení

Nosíš rád „veselé“ ponožky? Podle studií jsi úspěšnější a kreativnější

Henrieta Balázsová / 26. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: http://rey.ipnodns.ru

Staly se ponožky výrazných barev a s různými vzory i tvojí novou závislostí? V tom případě tě určitě zaujmou výsledky těchto nových studií. Barevné ponožky toho o tobě totiž prozrazují víc, než by sis myslel.

 

Odhalují tvou osobnost

Pro mnohé lidi je konformita stylem života. Nechtějí se od většiny lidí ničím odlišit, chtějí prostě zapadnout do davu. Když někdo neodpovídá obecnému vkusu společnosti, může být považován za neseriozního či za dětinského. Pokud však chceš být jiný, vyjádřit to můžeš i svým oblečením. Ano, například i ponožkami. Právě ony mají obrovský potenciál dostat na povrch záblesk individuality každého, kdo chce být jedinečný.

Co o tobě veselé ponožky dokáží prozradit?

Nedávná Harvardská studie se zabývala teorií, která říká, že lidé, kteří odmítají konformitu, mohou být vnímáni jako šikovnější oproti těm, kteří pravidla konformity přijali. Tento předpoklad se potvrdil, ale jakou má spojitost s tím, že rád nosíš červené, neonové či duhové ponožky?

Ve stejné studii se totiž potvrdilo i to, že lidi, kteří nosí veselé, barevné či jinak výrazné ponožky, vnímají jiní lidé jako mnohem více kreativní a úspěšné oproti lidem s „nudnými“ ponožkami. Podnětem pro studii bylo nošení výrazných ponožek úspěšnými podnikateli. Není ničím výjimečným vidět muže v dokonale uhlazeném, drahém obleku, zpod kterého mu vyčnívají ponožky například neonové barvy. Jak potvrdila i samotná studie, jde o jistý projev „rebelie“, resp. odmítání konformity, která však má na druhé lidi pozitivní efekt – takový výběr ponožek totiž hovoří o zdravém sebevědomí jejich hrdého nositele, stejně tak jako o jeho odvaze.

Zdroj: baremagazine.org

Zářivé ponožky ovlivňují i ​​tvé kognitivní schopnosti

Když se při oblékání rozhodneš pro výrazné vzory a barvy svých ponožek, stane se ještě něco zajímavého – posílí se tvé kognitivní schopnosti. Sociální psycholog Dr. Adam Galinsky je totiž autorem další studie, která jasně prokázala, že to, co na sobě máme oblečené, výrazně ovlivňuje to, jak se cítíme, jak přemýšlíme a podobně.

To se samozřejmě týká i ponožek. Pokud na sebe upozorníš nějakými výraznými, dáváš tím nejen sobě, ale i druhým, najevo svou jedinečnost, kreativitu a sebedůvěru. To ti pomůže k dobrému pocitu ze sebe samého, který je zaručeným klíčem k úspěchu v jakékoli oblasti.

Výrazné ponožky jsou však i symbolem toho, že ti nezáleží na tom, co si o tobě myslí druzí. Záleží ti jen tom, aby ses ty sám cítil nejlépe- a to je pro tebe v jednobarevných černých nebo bílých ponožkách přímo nemožné! :-)

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]