0

sdílení

První Android smartphone od legendární Nokie má stát jen cca 4 000 Kč

Kristián Hrušovský / 13. prosince 2016 / Zajímavosti

Finská Nokia onehdy patřila mezi nejzvučnější jména v průmyslu s mobilními telefony. V moderní době se jí však nepodařilo prorazit, ale příští rok to zkusí znovu. Na její oficiální návrat čekají miliony fanoušků z celého světa, stejně jako i na její první Android smartphone.

 

O příchozím Android smartphonu od Nokie se toho napsalo už hodně. Teď už však víme, že Nokia takový opravdu připravuje a oficiálně ho uvidíme už příští rok. Pod záštitou společnosti HDM Global má být novinka od Nokie představena již v únoru příštího roku, pravděpodobně na MWC 2017, které se každoročně koná v Barceloně. Podle všech dostupných informací bude první Android smartphone od Nokie spadat do mid-range kategorie. Také se očekává, že Nokia zvolí agresivní cenovou politiku, aby se opět co nejrychleji zpopularizovala.

Údajná Nokia D1C má přijít ve dvou velikostních verzích – 5 „a 5,5“. Dražší z dvojice bude vybavena 3 GB RAM pamětí, FullHD displejem i 13 MPx fotoaparátem. Jeho cena nemá přesáhnout hranici 5 200 Kč. Menší a levnější model nabídne 2 GB RAM paměť či 5″ FullHD displej. Cenovka se má zastavit těsně pod 4 000 Kč. Obě verze pravděpodobně dostanou Qualcomm Snapdragon 430 procesor s taktem 1,4 GHz a grafickým akcelerátorem Adreno 505. Chybět nebude ani nejnovější Android 7.0 Nougat a minimálně 16GB vnitřní paměti.

nokia-D1C
foto: fonyzciny.startitup.sk
zdroj: fonyzciny.startitup.sk , zdroj titulní fotografie: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]