0

sdílení

První létající motocykl je tady a vypadá to na pekelnou jízdu!

Marianna Mikešová / 22. února 2017 / Startupy

zdroj: hoversurf.com

Drony využívané pro byznys, ať už na kamerování nebo přepravu zásilek e-commerce společností, jsou už dávno diskutovaným tématem. Co však nejnověji rozvířilo vody technologické scény, je létající dron – motocykl na přepravu lidí.

 

Pokud jsi někdy viděl kultovní film Pátý element, zřejmě si umíš představit, jak by takové létající auto, nebo v tomto případě motocykl, mohl fungovat. Hoverbike nás k této budoucnosti přiblížil tak jako nikdy předtím. Za vším stojí ruský startup Hoversurf, který dokázal spojit koncept dronu a motocyklu do jednoho a vznikl tak prototyp létajícího dronu pro přepravu lidí. Jak jinak než vzduchem!

Toto fascinující „miniletadlo“ Scorpion-3 je postaveno pro jednoho pasažéra a nejen, že tě dokáže zvednout do vzduchu, ale dá ti plnou kontrolu nad jeho řízením. Funguje to velmi podobně jako když sedíš na motorce, jen s tím rozdílem, že pod sebou nemáš kola, ale vrtule. Unikátní vynález kombinuje vzhled motocyklu s technologií futuristického quadcopteru, který zaručuje rychlost, obratnost a stabilitu. Firma tvrdí, že stroj dokáže ovládat jak profesionál, tak úplný amatér, ale jeho oblečení by mělo mít všechny doporučené bezpečnostní prvky.

Přestože jejich vznášející se motocykl je vnímán zejména v souvislosti s extrémními sporty, Hoversurf doufá, že Scorpion-3 brzy naplní svůj potenciál pro přepravu lidí. Není tak vyloučeno, že brzy budou „lidské drony“ běžnou součástí dopravy. Stejně jako jiné podobné prototypy, i Scorpion-3 se spoléhá na vlastní softwarová řešení a nabízí automatický i plně manuální mód řízení.

Aby byla zaručena nejvyšší možná bezpečnost pilota, Hoversurf má zabudovaný speciální systém, který automaticky kontroluje a limituje maximální rychlost a nadmořskou výšku stroje. Není tak možné vyletět s Hoversurfem do extrémních výšek. Tato technologie přispívá k prevenci možných nehod, které by v případě ztráty kontroly pilota nad dronem mohly být klidně i fatální.

Ve skutečnosti Scorpon-3 není prvním dronem pro přepravu lidí, které firma Hoversurf postavila. Loni přišla s podobným prototypem, který se lišil tím, že mohl být řízen buď manuálně pilotem nebo na dálku správcem pomocí ovladače. Ať už jsme k budoucnosti jako z Pátého elementu blízko nebo stále na míle daleko, neskutečné vynálezy jako tento posouvají lidskou technologii do nebeských výšin.

Zdroj článku: thenextweb.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]