První konflikt mezi Elon Musk a Donaldem Trumpem je zde

Timotej Vančo / 3. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: businessinsider.com

CEO Tesly a SpaceX, Elon Musk, řekl, že opustí místo poradce prezidenta Donalda Trumpa, pokud USA odstoupí od Pařížské dohody.

Trump má podle získaných informací v plánu „vytáhnout“ USA z takzvané Pařížské dohody o klimatických změnách. „Nevím, jakým směrem se vydá Paříž, ale udělal jsem vše pro to, abych poradil přímo prezidentovi, prostřednictvím jiných v Bílém domě, abychom zůstali,“ napsal Musk ve středu na Twitteru.

foto: businessinsider.com

Musk pak řekl, že nemá jinou možnost, než odejít z pozice poradce prezidenta Trumpa, kdyby USA odstoupily z dohody o klimatických změnách.

Musk sedí ve dvou Trumpových radách a Bílý dům navštívil již třikrát od jeho zvolení prezidentem. První rada je ekonomický poradní výbor a druhá je iniciativa tvorby pracovních míst. Musk se možná dostal do sporu s Trumpem i kvůli jeho dlouho očekávanému modelu nové Tesly 3. Protože několik lidí zrušilo své objednávky na novou Teslu po zúčastnění se jeho dozorčích rad.

Pařížská dohoda stanovuje hranici znečišťování ovzduší fosilními palivy a také přijímání čisté energie s cílem zabránit ohřívání planety o více než 1,5 stupně Celsia.

Musk řekl, že cílem zapojení do poradních rad byla možnost vytvořit systém, který by na naší planetě dokázal přispět k udržitelné energetice.

foto: en.wikipedia.org

Musk již údajně využil své pravomoci, aby prosadil daň z oxidu uhličitého, což by motivovalo společnosti k tomu, aby využívaly zdroje energie, které ho emitují méně. Musk již několik let veřejně žádá zavedení této daně. Například i na konferenci OSN v roce 2015 v Paříži o změně klimatu.

„Poradní rady jednoduše poskytují poradenství a účast neznamená, že souhlasím s jejím konáním,“  řekl Musk v únoru. „Mým cílem je urychlit přechod tohoto světa na udržitelnou energii a pomoci lidstvu vytvořit multiplanetární civilizaci, jejímž výsledkem bude vytvoření stovek tisíc pracovních míst a tento čin bude pro všechny také inspirací do budoucna.“

Zdroj článku: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]