0

sdílení

První flexibilní smartphony se dostanou do masové produkce již v roce 2018

Matúš Mitr / 29. prosince 2016 / Zajímavosti

Technologie postupují raketovým tempem a my se tak každý rok můžeme těšit na množství inovací, které nám naříklad výrobci smartphonů nabídnou. Ohebné smartphony jsou zatím jen hudbou budoucnosti, která však není až tak vzdálená. Zcela prvních kusů těchto revolučních zařízení bychom se mohli dočkat v masové produkci již v roce 2018. 

 

O flexibilních displejích jsme už slyšeli, ale zatím se žádnému výrobci nepodařilo vyrobit plnohodnotný ohebný smartphone. To by se však mohlo změnit za dva roky, kdy podle Kolon Industries přijdou na trh ve velkém množství i první flexibilní smartphony. Na tento „boom“ bude připraveno pět výrobců. Ještě větší zastoupení na trhu budou mít tato zařízení v roce 2019, kdy se jejich tržní podíl zvýší až o 20%.

samsung-oled-flexiblezdroj fotografie: Gizmochina 

Největším problémem při výrobě nebude displej, ale samotné součástky, které jsou momentálně příliš velké a nepoddajné pro použití v ohebných smartphonech. První takové zařízení se bude moci ohýbat z bezpečnostních důvodů v 5 mm rádiusu a později budou představeny i modely, jejichž rádius ohýbání se sníží na 1 mm. Nejprve však musí výrobci vyřešit problém s ohebností součástek, aby následně mohli vyvíjet plně ohebná zařízení.

flexible-devices-1zdroj fotografie: Gizmochina

Kolon Industries již v srpnu tohoto roku dosáhl prvních pozitivních výsledků při vývoji nového materiálu, kterým je bezbarvý polyimid. Tato látka se má stát jedním ze základních prvků ohebných smartphonů a první jednotky v počtu až 100 milionů kusů má společnost začít vyrábět o 2 roky. Budoucnost opravdu není až tak velmi vzdálená jak se může na první pohled zdát.

 

zdroj: fonyzcinystartitup.sk , zdroj titulní foto:  Gizmochina
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]