0

sdílení

Projekt české karetní hry vybral na Kickstarteru během několika dní více než 300 tisíc korun

/ 3. listopadu 2016 / Z Česka

Vybrat na světoznámém crowdfoundingovém serveru Kickstarter během poloviční doby dvojnásobek požadované finanční částky je úspěch, který se nepovede jen tak někomu. V posledních dnech se však tímto splněným cílem může pyšnit další projekt z Česka. 

unspecified-2Zdroj obrázku: Studio Drawblack

Pražské herní studio Drawblack, které podle svých slov miluje jak deskové, tak počítačové hry, přišlo před rokem a půl na svět se svou první fantasy deskovou hrou, o které doufá, že je jen prvním krokem na dlouhé cestě k vybudování respektovaného a úspěšného herního studia.


Dílo dostalo název Godforsaken Scavengers. Oproti ostatním stolním hrám si zakládá na tom, že jedna hra nezabere více, než půl hodiny.  V této kategorii her totiž není výjimkou, pokud jedna partie trvá i několik hodin. Přesto však podle slov tvůrců vyžaduje hra od svých tvůrců vyváženou porci rizika a strategického myšlení. Za to nabízí pořádnou porci prekérních situací. Dále je hra Godforsaken Scavengers založena na improvizaci a vypořádávání se s faktorem náhody. Hra by měla také umožňovat určitou míru personifikace. Zatímco příležitostní hráči si můžou užít krátkou a pohodovou partii, těm náročnějším nebrání nic v tom, aby na stole vytvořili skutečné fantasy peklo. Ať už se rozhodnete hrát v odpočinkovém, či plnohodnotném módu, je hra určena pro jednoho až šest hráčů.

unspecifiedZdroj obrázku: Studio Drawblack

Pro ty, kteří se hru rozhodnou podpořit finanční částkou si tvůrci deskovky připravili plnohodnotné balení obsahující všechny karty potřebné k hraní plus plakát na zeď za cenu 15 dolarů (360 korun). V případě, že tvůrce podpoříte dvojnásobnou částkou, obdržíte ještě navíc také cestovní pouzdro. Tyto a ještě mnohé další možnosti sponzorské podpory zaujaly po celém světě na 522 lidí, kteří dohromady do zajímavého nápadu investovali už téměř 13 tisíc dolarů. ( 310 tisíc korun). Původní požadovaná částka však činila jen 7 500 dolarů. Vybraná suma však ještě asi zdaleka není konečná, do konce kampaně totiž zbývá ještě 13 dní, tedy skoro polovina standardně vyhrazeného času. Po ponožkobotách Skinners se tak jedná o jeden z nejúspěšnějších českých projektů na Kickstarteru poslední doby.

Zdroj informací: Kickastarter, Zdroj uvodního obrázku: Studio Drawblack
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]