Project Hero: Land Rover Discovery s dronem na střeše, který pomůže záchranářům

Rudolf Nečas / 16. března 2017 / Auto

zdroj: landrover.com

Verze představena na Ženevském autosalonu je určena pro Červený kříž v Rakousku.

Land Rover vytvořil nevšední verzi svého modelu Discovery, která má na střeše dron s přistávací plochou. Není žádným tajemstvím, že drony jsou užitečné pro mapování situací, které by mohly být příliš nebezpečné pro lidi. Takové situace zahrnují i těžký terén, se kterým se často setkávají pátrací a záchranné týmy. Land Rover jim chce pomocí nového vozu podat pomocnou ruku. Dron navržený primárně pro záchranné a vyhledávací akce dokonce dokáže vzlétnout ze střechy a přistát na ní během toho, co se auto hýbe.

foto: landrover.com

Auto na zakázku vyráběné oddělením Land Rover s názvem Special Vehicle Operations (SVO) je založeno na modelu Discovery s třílitrovým TDI motorem. Má implementován nový samocentrovací magnetický systém, aby dron mohl přistávat na střeše během jízdy auta. Land Rover říká, že tento systém je první svého druhu. Červený kříž plánuje přenášet video z dronu živě, což má záchranným týmům pomoci při sesuvech půdy, zemětřeseních, povodních a lavinách.

Pro ještě lepší pomoc záchranářům se podlaha v zadní části Discovery vysune, čímž vytvoří mobilní pracovní plochu a její odolný materiál ochrání jakékoli zařízení uložené pod ní. Vozidlo je také vybaveno elektrickými zásuvkami a rádiovými zařízeními potřebnými k udržení kontaktu v odlehlých lokalitách.

Projekt Hero bude testován ve výcvikovém středisku Červeného kříže v Erzbergu, odkud se v červnu přesune do Vídně. Vozidlo bude použito v simulacích, které pomáhají vyvinout nové metody , a na zkušebních jízdách v složitých záchranných scénářích, jako jsou přírodní katastrofy. Land Rover říká, že Červený kříž bude moci použít SUV na poskytnutí podpory při krizových událostech. Další výzkum automobilky dokonce naznačuje, že budoucí verze Projectu Hero by mohla být autonomní v jakémkoliv terénu.

Bohužel si tento Land Rover nebudeš moci koupit, takže na posílání leteckých záběrů ranní zácpy šéfovi si zatím musíš najít jinou alternativu.

foto: landrover.com

zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]