0

sdílení

Programátor používal tajné skripty na automatizaci svého života. Jeho kódy jsou dostupné online

Rišo Néveri / 13. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

Pokud z ní dokážeš vytěžit maximum, lenost nemusí být špatnou vlastností. To dokázal například anonymní programátor, který si pomocí skriptů automatizoval i ty nejmenší povinnosti v práci. Umíš si ho představit, byl to typický programátor – v počítači doslova žil.

 

O jeho pomocných skriptech však nikdo z kolegů nevěděl. Teprve když programátor odešel pracovat do jiné společnosti, zjistili kolegové, jaké dědictví jim zanechal. Na jeho discích našli několik skriptů, které například automaticky pomáhaly klientům, odesílaly zprávy manželce nebo dokonce daly vařit kávu ve firemním kávovaru. Kolegové nahráli kódy na GitHub. Chtěli je poskytnout každému a ukázat světu, jakého geniálního kolegu měli.

Podle uživatele Narkoza na GitHubu byl programátor typem člověka, kterému když libovolná věc trvala déle než 90 sekund, napsal pro tuto činnost kus kódu. Některé skripty mají poměrně výstižný název, jako například skript určený pro zákazníka, který často dělal chyby a programátor mu musel obnovovat databázi ze zálohy. Skript ‚kumar_asshole.sh‘ automaticky kontroloval doručenou poštu v e-mailové schránce, pokud od Kumara našel zprávu a v ní klíčová slova jako ‚help, sorry‘, databázi obnovil ze zálohy a byla odeslána zpráva ‚nic se neděje kámo, příště si dej bacha‘ .

Skript ‚smack-my-bitch-up.sh‘ měl na starosti odesílání zpráv manželce o zpoždění z práce. Když se programátor nacházel v práci i po určitém čase, skript zkontroloval, zda je stále přihlášen a pak byla odeslána zpráva: ‚dorazím později, pracuji‘ a vybral jednu z předdefinovaných výmluv, které ke zprávě přidal. Podobně si automatizoval i pozdní příchod do práce skriptem ‚hangover.sh‘, který kontroloval, zda se do určitého času přihlásil. Pokud ne, automaticky odeslal šéfovi zprávu, že se necítí dobře a bude dělat z domova. Ovšem nesměla chybět výmluva z předdefinovaných důvodů.

Výhercem se však stal skript se jménem ‚fucking-coffee.sh‘. Nikdo v práci netušil, že kávovar běží na operačním systému Linux, funguje na něm připojení SSH, je zapojen v síti a že se s ním dá komunikovat. Tento programátor ho však měl pod palcem. Připravil si skript, který mu automaticky spustil přípravu středně velkého latte s poloviční dávkou kofeinu a přikázal automatu počkat dalších 24 sekund před naplněním šálku. Proč 24? Přesně tolik trvalo géniovi opustit svůj počítač a dokráčel ke kávovaru!

zdroj článku a fotografiií: thenextweb.com , github.com, zdroj titulní fotografie:  dailymail.co.uk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]