0

sdílení

Proč většina lidí nikdy nebude úspěšná?

Simona Hanzelová / 15. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Možná se ti daří v jedné oblasti tvého života, ale co ostatní?

 

Asi jsi to už slyšel, ale úspěch opravdu není jen o penězích. Existuje mnoho bohatých lidí, kteří vedou nešťastný a nenaplněný život. A právě z tohoto důvodu je nemůžeme považovat za úspěšné.

Co to tedy ten úspěch je? A proč většina lidí nikdy neuspěje?

Úspěch není jen o tom, že vynikáš v jedné oblasti života. Není to o tom, že máš hodně peněz. Nebo vysportované tělo.

Úspěch je o vyváženém životě. O tom, že neustále zlepšuješ to, kdo jsi, jak žiješ a jaký jsi k ostatním. Proto je úspěšný ten, kdo má vyrovnaný život. Jak v duševní, tak ve finanční, vztahové a fyzické rovině.

favim-com-beard-boy-hat-man-photography-264477
zdroj: s2.favim.com

Abys byl úspěšnější, tedy abys žil vyvážený a kvalitní život, musíš se soustředit na to, na čem ti nejvíce záleží. A svůj den musíš naplnit kvalitními činnostmi. To znamená, že nemůžeš pokračovat v pojídání mizerného jídla či trávení času s někým, kdo ti ztrpčuje život. Musíš přestat utrácet všechny své peníze a volný čas na hlouposti, a raději ho investovat do vzdělání a tvé budoucnosti.

Čím budou všechny aspekty tvého života kvalitnější, čím vyrovnanější budou tvé dny, tím úspěšnější budeš. Protože každá oblast tvého života ovlivňuje jinou oblast tvého života. Jinými slovy – všechno se vším souvisí.

Nedává ti to smysl? Pochopíš to, pokud ze svého života odstraníš něco, co nenávidíš. Něco, co pro tebe není zdravé, a co na tebe nepůsobí pozitivně. Jakmile to uděláš, zlepší se i ostatní oblasti tvého života.

hipster-indie-photography-vintage-favim-com-713926zdroj: s8.favim.com

Když budou tvé dny naplněné jen tím, co máš rád, na čem ti záleží a v čem se ti daří, příznivě to ovlivní většinu věcí v tvém životě.

Vybírej si tedy kvalitu. Ve všem. Každý den. Vím, snadno se to říká, ale těžko praktikuje. Je těžké se vzdát zlozvyků. Je těžké přemoci lenost. Je těžké říct ne. Je náročné ze života odstranit něco, co bylo dosud jeho součástí.

Spadnout do průměrného myšlení je snadné. A změnit svůj život, to chce opravdu kuráž

Jakmile si dáš záležet na každé oblasti tvého života, bude to znamenat, že na sobě pracuješ, vyvíjíš se a začnou se dít úžasné věci. Budeš šťastnější. Budeš trávit svůj čas smysluplněji. Budeš odolnější. Budeš dosahovat větších cílů. A všechno se změní.

zdroj titulní fotografie: s8favim.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]