0

sdílení

Problémy s bateriemi má i Apple. iPhony se vypínají při 30 % kapacity

Matúš Mitro / 5. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Problémy s bateriemi evidentně neskončily. Jen pár týdnů před Vánocemi postihl problém s bateriemi loňský model iPhonu – 6S.

 

V posledních dnech se dějí uvnitř iPhonů 6S divné věci. Jejich majitelé se dostávají do nezáviděníhodné situace. Smartphony s logem nakousnutého jablka se nečekaně vypínají při 30% kapacity baterie, kdy již uživatelé nestihnou odepsat na sociálních sítích nebo stáhnout aplikace z App Store. Mnohé to jistě velmi znepokojilo, ale výrobce tvrdí, že jde jen o malou chybu. I když se majitelé své iPhony snaží nabít, kapacita akumulátoru se znovu podezřele velmi rychle zvýší na původních 30%. Podle vyjádření giganta má chybu zapříčiňovat maličký komponent, který způsobuje rychlou degradaci baterie.

apple-iphone-7-teardown-15foto: fonyzciny.startitup.sk

Kdo by řekl, že tak malá součástka dokáže nadělat tolik škody. Horší chybou byla nepozornost společnosti při montování vadných dílů do poškozených baterií. Kalifornský výrobce navrhl své smartphony tak, aby se automaticky vypnuly ​​při špatných okolních podmínkách, ale nevíme, co se iPhonům nelíbí tentokrát. Automatické vypínání v tomto případě tak chce zařízení ochránit zřejmě před nízkým napětím. Apple věří, že problém je jen čistě hardwarový.

iphone-6s-2-9-0foto: fonyzciny.startitup.sk

Chyba má být napravena výměnou baterie. Pokud se ale podíváme o pár měsíců zpět, takto chtěl svůj problém s bateriemi řešit i Samsung a nedopadlo to nejlépe. Nejnovější zprávy říkají, že Apple problém prošetřuje, analyzuje výsledky, ale stále s jistotou neví skutečnou příčinu. Zřejmě i je zaskočil tento nečekaný prosincový „dárek“. Pokud se chceš ujistit, zda může obdobný problém zasáhnout i tvůj iPhone 6S, kontrolu provedeš na  této stránce

zdroj: fonyzciny.startitup.sk, zdroj titulní fotografie: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]