0

sdílení

Připrav se. Přichází nová generace solárních ruksaků

Michaela Líšková / 5. listopadu 2016 / Zajímavosti

Nabijí telefon, tablet i dron.

 

Společnost Voltaic Systems je známá právě tím, že vyrábí užitečné věcičky, na které připevní solární panely, takže kromě toho, že jsou jejich výrobky praktické, ti v případě nouze i pomohou. Ano, všichni víme o power bankách, ale co se stane, když se vybijí i ty? Zkrátka dobiješ, není problém. A to právě díky nové generaci batohů, na které Voltaic Systems pracuje. Kromě solárních nabíječek na laptop či solárních panelů, které si můžeš snadno připevnit na auto, přišli s něčím i pro ty, kteří jsou neustále v pohybu.

Voltaic-systems-offgrid-solar-backpack-1020x610

Na Kickstarteru začali kampaň, kde nabízejí dva batohy, které ti zaručí dostatek šťávy na všechno, co potřebuješ. Jejich batoh Array je dokonce schopen nabít dron. Ne že by ho tolik lidí mělo, ale každopádně je to něco, čím se společnost ráda pochlubí, protože podle jejich vlastních slov je to něco, co zatím žádný jiný batoh nedokáže.

KCKfoto: kickstarter.com

Array vypadá se svými 10 watty čisté energie na parádní kousek. Dokáže nabít laptopy, tablety, smartphony, zrcadlovky, GoPro, dron. Tento špičkový solární batoh přichází s výbavou v podobě baterie s výkonem 19 800 mAh, která se plně nabije za 12 hodin na slunci nebo za 4 hodiny klasickým nabíjením (pro ty méně trpělivé).

f0d44c2ffbc5aee582f0e07290ecf34b_original

Druhý batoh v nabídce, OffGrid, nabízí 6 wattů, což je dost i pro ty, kteří se nechystají na dlouhé a neprobádané cesty, ale stále potřebují energii na své věci. OffGrid přichází s baterií se silou 4 000 mAh, která se nabije za 4 hodiny na světle a 4 a půl přes USB. Dokonce je možné upgradovat na baterii s vyšším výkonem, až 12 000 mAh.

kick-stOffGrid, foto: kickstarter.com

Oba batohy jsou samozřejmě navrženy tak, aby se do nich vešlo všechno, co potřebuješ, mají kapsu na laptop. Solární panely na batozích jsou lehké, takže jejich váhu ani neucítíš a o čem by to bylo, kdyby nebyly vodotěsné? Batohy jsou dokonce eko friendly, jsou vyrobené z recyklovaných materiálů.

Array, foto: kickstarter.com

Pokud se ti tyto batohy zalíbily, máš možnost je získat na Kickstarteru, kde je mají za přijatelnější ceny. OffGrid batoh má navrženou cenu $ 199 (4 860 Kč)Array $ 379 (9 250 Kč). Takže šup šup na Kickstarter,  čekuj, sleduj, kupuj a těš se :)

kkk
Zdroj a foto­gra­fie: inhabitat.com, titulní foto­gra­fie: kickstarter.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]