0

sdílení

Při nákupech v Amazon Go se budeš cítit jako zloděj

Linda Cebrová / 7. prosince 2016 / Business

Při nakupování v nových provozech Amazon Go si můžeš nechat peněženku doma.

 

Amazon se už zdaleka neřadí jen mezi společnosti, které se orientují výhradně na internetový prodej. Tento největší virtuální obchod se začíná prosazovati  v mnoha oblastech reálného světa. Jeho nejnovějším unikátním projektem je Amazon Go, díky kterému má fyzické nakupování v menších obchodech nabrat úplně jiný rozměr.

forbes1zdroj fotografie: forbes.com

S Amazon Go přijdeš do obchodu a starost o nákupní košík ti zcela odpadá. Stačí, když se při vstupu ověříš pomocí smartphonu, a pak už můžeš bez omezení dále nakupovat. To znamená, že si zboží prostě vezmeš z regálů a můžeš si to namířit třeba i přímo domů. Nečekáš v řadě, zatímco paní prodavačka počítá všechny stravenky od pána před tebou a ani nemusíš ztrácet čas v zástupu lidí na samoobslužnou pokladnu. Žádné řady, pokladny a placení. Vše otravné je minulost. Ale jak to celé Amazon vyřešil?

gozdroj fotografie: theverge.com

Speciálně navržená technologie patentovaná Amazonem totiž pracuje na principu strojového učení a rozpoznávání tváří pomocí kamer a senzorů. Ty jsou rozmístěny po celém obchodě. Díky tomu dokáže systém přesně zaznamenat, kdo, co a kolik si vzal z regálů. Když budeš opouštět brány obchodu, částka za zboží se ti strhne přímo z účtu na Amazonu, se kterým je propojena kreditní karta.

Všechny obchodní provozy společnosti Amazon Go budou poměrně malé, čili přibližně kolem 170 m2. Co se týká sortimentu, půjde většinou jen o běžné potraviny jako je mléko, čerstvý chléb, sendviče, sladkosti, nápoje a podobně. Půjde tak spíše o malé „večerky“. To odpovídá i plánu Amazonu, který si ve Spojených státech troufá postavit cca 2000 provozoven. První obchod takového typu otevře gigant již začátkem příštího roku v Seattlu. Bude tak velmi zajímavé pozorovat, jak má Amazon vyřešenou ochranu proti zlodějům. Tvář případného zloděje bude totiž dostupná rovnou v HD kvalitě. Každopádně již nyní je jisté, že pokladní již nebudou potřební a malé nákupy se stanou pohodlnějšími.

zdroj: theverge.com  zdroj titulní fotografie: forbes.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]