0

sdílení

Přežil bys zombie apokalypsu?

Timotej Vančo / 18. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: hiconsumption.com

Jaká je reálná šance, že by lidstvo přežilo apokalypsu zombie?

 

Pokud jsi už viděl jakýkoli film o zombie apokalypse, víš, že běžné věci potřebné k přežití jsou konzervy jídla, motorové vozidlo (nejlépe obrněné) s množstvím benzínu a samozřejmě jakákoliv zbraň. Nejčastěji to bývá motorová pila. To by byl scénář z filmu, co kdyby se to ale stalo realitou? Jaká by byla tvoje šance na přežití, kdyby vypukl zombie virus? Nad tímto si lámali hlavu i studenti z University of Leicester v Anglii.

Tato studie byla dokonce publikována v časopise Journal of Physics, který se věnuje různým zajímavým studentským tématům.

Když se do toho studenti pustili, začali počítat a zjišťovat, jaké by byly statistiky přeživších po prvních dnech. V pokusu zjistili, že šance, aby zombie našel každý den jednu zdravou osobu a infikoval ji zombie virem je 90%. Po 100 dnech od vypuknutí zombie apokalypsy by na naší planetě existovalo už jen 273 přeživších zdravých lidí. To by znamenalo, že „zombíkům“ by stačilo jen 100 dní na to, aby se vytvořila konstanta – 1 zdravý člověk se rovná 1 milionu zombie.

FILE - In this image released by AMC, zombies appear in a scene from the second season of the AMC original series, "The Walking Dead," in Senoia, Ga.  The series ??  fourth season Premieres on Oct.  13. Crews have been Filming the new episodes in Georgia, but they keep locations of future episodes closely-Guarded secrets until the shows air.  In Grantville, Ga., The town ?? s ruins were featured prominently last season.  In nearby Senoia, many scenes are filmed in the historic downtown area, transforming into the fictional town of Woodbury for the show.  (AP Photo / AMC, Gene Page) NO SALESFoto: hiconsumption.com

Jsou to zajímavá čísla, studenti na jejich výpočet použili model SIR. To je vědecký model, který vědci a doktoři používají při výpočtu šíření epidemie v celé populaci. Dokonce do vzorce zakomponovali faktor / proměnnou, která reprezentovala šanci, že se přeživší nenakazí okamžitě, ale naučí se zacházet se zbraněmi a bránit se tak proti zombie.

Studie nemá jen špatné zprávy, právě naopak. Pokud by určité množství lidí přežilo a časem našlo lék nebo způsob vyhubení zombie bez dalších ztrát na životech zdravých lidí, tato skupina by dokázala znovu rozjet fungování civilizace a postupnými kroky celou planetu znovu osídlit.

Walkers - The Walking Dead _ Season 5, Episode 8 - Photo Credit: Gene Page / AMCFoto: realtor.com

Doktor Mervyn Roy, učitel této skupinky mladých vědců z katedry fyziky a astronomie, v prohlášení uvedl: „Každý rok žádáme studenty, aby napsali něco zajímavého do časopisu Journal of Physics. Tato práce studentům umožňuje předvést jejich kreativitu a použít již získané vzdělání na zajímavé pokusy, jakým je i tento.“

Zdroj článku: iflscience.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]