0

sdílení

Převod peněz za 15 minut? Tomu se říká expresniprevod.cz

/ 27. července 2016 / Startupy

Určitě si to zažil. Potřebuješ převést peníze na účet hned, ale to bohužel nejde. Trvá to několik dní, což může způsobit někdy dost velký průšvih. Expresniprevod.cz je řešení. Tento způsob vám může ušetřit spoustu času a problémů. Jen 15 minut stačí Expresnímu převodu, aby peníze doručil na účet. O celém projektu nám vyprávěl Martin, jeden ze zakladatelů projektu.

 

Ahoj Martine, co tě vedlo k tomu, abys založil vlastní projekt?

Ahoj Zuzano, je to v podstatě takový náš splněný sen, se spoluzakladatelem Ondrou jsme na střední škole seděli v jedné lavici a už tenkrát jsme vymýšleli co rozjet, pak jsme se po letech setkali jako kolegové v jedné internetové firmě a konečně se nám povedlo něco pořádného vymyslet a vznikl náš projekt. J

 

Jak vznikl Expresniprevod.cz? Byla to vlastní zkušenost, co tě k tomu dohnala? :)

Ano, s Ondrou máme účty u více bank a neustále jsme si přeposílali peníze. Doba převodů náš kolikrát hodně omezovala, a to i když byl převod poslaný expresně. Proto jsme začali vymýšlet, jak bankovní převod zrychlit. Oba jsme pracovali v internetové platební bráně a pohybovali jsme se v online platbách už dlouho, tak jsme k tomu měli blízko.

 

Přes Expresniprevod.cz může zákazník posílat platby pouze v rámci Česka. Platby do zahraničí, tvoří také velkou částku. Rovněž platby v jiné měně. Nepřicházíte tak o velké množství možných zisků?

Na platby do zahraničí už jsou na trhu kvalitní služby. My jsme chtěli přijít s něčím úplně novým a zatím jsme nepřemýšleli nad tím, že bychom dělali globální byznys.

fb_novauvodka

Jak máte v plánu vydělávat? Za každou transakci člověk zaplatí 39 korun ale nic jiného. Bude to stačit, aby projekt byl ziskový? Nebo máte i nějaké jiné plány?

Banky denně převedou tisíce expresních plateb, náš expresní převod je oproti bankám výrazně rychlejší, více jak o polovinu levnější a jde zadat i odpoledne. Proto si věříme, že bychom si mohli kousek ulopnout. No a pokud by se nám povedlo udělat třeba tisíc plateb denně, tak těch 39,- Kč by i stačilo. (smích)

 

20000 korun je maximální částka, kterou můžeme přes vás provést. Proč se tato cena nastavila právě na tuto hodnotu?

Důvodem je limit povolený zákonem, ten však jde navýšit při takzvané identifikaci klienta, takže do budoucna určitě bude možné převádět vyšší částky stálým partnerům.

Screen Shot 2016-07-26 at 20.00.12

 

S poskytováním bankovních údajů mají lidé často problém. Jak bojujete s těmito předsudky?

No to je jeden z největších problémů, který řešíme. Obecně tento druh byznysu je založen na důvěře zákazníků, je to podobné, jako když přišla platba kartou. Výhodou je, že zákazník u nás na stránkách nikam nezadává svoje bankovní údaje, pouze bankovní údaje příjemce, které jsou veřejné. Problém pak nastává, když mají zákazníci poslat peníze na náš účet, stává se nám například, že někdo zavolá, že potřebuje opravdu rychle doručit peníze a my jsme jeho jediná šance, vše mu vysvětlíme, ale on si to přeci jen pak rozmyslí. Zárukou je licence České národní banky, která má nad naší společností dohled.

 

martin_elektrina

A co cílovky? Kdo využívá vaši službu nejčastěji? Jsou to firmy, jednotlivci …?

Služba je spuštěna dva měsíce, takže cílového zákazníka ještě stoprocentně definovaného nemáme. Jsou to převážně lidi, kteří platí faktury v den splatnosti, za mobil, elektřinu, půjčky a podobně. Zároveň ale máme radost, že když někdo naší službu vyzkouší tak se pak vrací, osobně vidím potenciál u lidí, kteří mají stejně jako my účty ve více bankách a přeposílají si na nich peníze, takové zákazníky už taky máme.

 

Víš už i o nějakém případu, kdy jste někoho zachránili před řádným problémem? :)

O řádném problému zatím nevíme. Děkovala nám například zákaznice, že jsme jí ušetřili peníze za pokutu nebo nám volal pán, že díky nám zaplatil dovolenou last-minute. Jedné paní jsme pomohli zaplatit půjčku, takže ušetřila za penále. Takové zpětné reakce nám dělají ohromnou radost a jsem zase o kousek štastnější, že někomu pomůžeme.

 

A co plány do budoucna? Jsou velké? Nebo se držíte spíše nohama na zemi?

Popravdě se teď spíše držíme při zemi, celý projekt jsme financovali z vlastních zdrojů. Máme v hlavě projekt na expresní platby mezi Českem a Slovenskem, ale na to budeme hledat investora.

obrazek_MP

 

A jsme na konci. Poslední otázka: Protože jste startup, si sám fanoušek i nějakých jiných zažínajících projektů? Máš nějakého oblíbeného favorita?

Určitě ano, já jsem ten typ člověka, co musí mít nějaký vzor a v něm hledá inspiraci. Sleduji hlavně české společnosti, mými největšími favority jsou damejidlo.cz nebo slevomat.cz. Ondra strávil tři roky v Londýně, takže to má obráceně, toho inspirují zahraniční velikáni jako Elon Musk nebo Richard Branson.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]