0

sdílení

Velký přehled pražských coworkingových center

/ 11. října 2016 / Tools a Produktivita

Coworkingových center u nás stále přibývá. Pracovat ve sdílených kancelářích může představovat řešení, jak pracovat “z domova” a přitom nesedět doma v pyžamu. Nehodí se pro všechny, ale kdo v tom najde zalíbení, najde většinou i nové přátele a lidi, co mu s vlastním projektem mohou pomoct.

V Praze jsou desítky takových center. Ostrava a Brno se také rozrůstají, ale čím dál více prostorů je i v menších městech. Přehled těch pražských můžeš zkouknout tady:

Impact Hub

Drtinova 557/10,  Praha 5-Smíchov

Nejen v Praze ale i v Ostravě a Brně vyzkoušej Impact HUB. První Impact Hub vznikl v roce 2005 v Londýně, od té doby se rozšířil do celé světa. K tomuto roku jich napočítáš 86 na pěti kontinentech. Zakládá si na budování komunity lidí s pozitivním vztahem k podnikání. Pořádá nejrůznější akce, které mají inspirovat a rozvíjet debatu s cílem mít kladný dopad na společnost. V neposlední řadě ale poskytuje prostory pro práci, setkání a sdílení myšlenek.

Od 3 450 Kč měsíčně (neomezeně)

Zdroj foto: hubpraha.cz/foto: hubpraha.cz

IN-SPIRO

Argentinská 286/38, Praha 7

Za prací můžeš chodit i do centra IN-SPIRO v Holešovicích. Je to vhodné místo pro networking i socializaci. Pokud ale dáváš přednost klidnějšímu prostředí, není se čeho bát, je tam místo pro všechny. Navíc tým IN-SPIRO si zakládá na vytváření komunity lidí se stejnými hodnotami a podobným životným stylem. Pravidelně pořádá akce pro své členy, ale i pro veřejnost. Často pořádá i týden coworkingu zdarma, vyzkoušíš a v praxi zjistíš, jestli je to něco pro tebe.

Od 2 150kč měsíčně (přístup 24/7)

Zdroj foto: FB IN-SPIROfoto: fb in-spiro

TechSquare

Křížová 2598/4, Praha 5

TechSquare patří mezi aktivní hráče české startupové scény od roku 2011. Kromě coworkingu nabízí akcelerační programy a mentoring.

3 900 kč měsíčně (24/7)

Zdroj foto: FB TechSquareZdroj foto: FB TechSquare

Paper hub

Dělnická 43, Praha 7

Nachází se v prvním patře Paralelní Polis, institutu umělecké skupiny Ztohoven. Zakládá si na kombinaci umění, společenských věd a technologie. Kromě sdíleného pracoviště a zázemí zde najdeš třeba 3D tiskárnu. Na kávu ze zrn pražených v berlínské Bonanze si můžeš skočit do Bitcoin Coffee, která se nachází ve stejné budově, a jak název napovídá, platí se pouze kryptoměnou bitcoin, kterou si vyměníš u vstupu. O zábavu postaráno.

Od 3 000 Kč měsíčně (neomezeně)

Zdroj foto: FB Paralelní polisZdroj foto: FB Paralelní polis

Coworking Space Křižovatka

Václavské nám. 806/62, Praha 1

Křižovatka je coworkingové centrum nejen pro cizince žijící v Praze. Nabízí moderní design kanceláří v centru Prahy.

Od 2 500kč měsíčně (za 100h)

Zdroj foto: FB KřižovatkaZdroj foto: FB Coworking Křižovatka

CoworkingPrague

Karlovo nám. 7/325, Praha 2

Coworking Prague nabízí moderní prostory pro sdílenou kancelář v centru s možností využít zasedací místnosti i konferenční sál.

Od 4 500 kč měsíčně (24/7)

Zdroj foto: FB Coworking PragueZdroj foto: FB Coworking Prague

SVĚT-HUB

Slovenská 21, Praha 2

Svět Hub láká všechny, kdo nechtějí pracovat z domova a mají rádi inspirativní společnost. Ani kofeinoví nadšenci se nemusí bát přijít, protože součástí hubu je kavárna, která nabízí kávu kvalitních odrůd. Kromě kávy si ovšem můžeš zakoupit i nějaký grafický počin letenského knihkupectví PAGEFIVE.

Od 2 690 Kč měsíčně (24/7)

Zdroj foto: svet-hub.cz

Node5

Radlická 50, Praha 5

Node5  spojuje všechny nadšence do inovací, lidi s nevšedními nápady a zájemce o spolupráci. Node5 nabízí jeden z předních akceleračních programů StartupYard, který investuje do slibných startupů a nabízí jim prostory i mentoring.

2 900 Kč měsíčně (24/7)

img_899044Zdroj fotky: startupjobs.cz

Coworking v Praze – Locus Workspace

na Vinohradech: Slezská 857/45, Praha 3 a na Muzeu: Krakovská 1307/22, Praha 1

Locus propojuje místní a mezinárodní zkušenosti skrze angličtinu jako hlavní dorozumívací jazyk. V prostorách Locus se pravidelně konají akce MeetUp zaměřené na osobní rozvoj, ale i japonštinu a jógu.

Od 3 500Kč měsíčně

Zdroj foto: en.locusworkspace.czZdroj foto: en.locusworkspace.cz

Coworking v Praze – Desk Room

Prokopská 296/8, Praha  1

Příjemný podkrovní prostor na Malé Straně s výhledem na Hrad. Kromě Prahy ho najdeš ale i v Pardubicích. I tady se pořádají akce, kde můžeš potkat další freelancery a lidi z celého světa nejrůznějších profesí.

Zdroj foto: FB Desk RoomZdroj foto: FB Desk Room

K10 Coworking

Koperníkova 10, Praha 2

K10 nechce nabízet jenom sdílený prostor, chce sdílet nápady i zkušenosti. Vila nabízí ateliér, sítotisk, dílnu i 3D tiskárnu a v létě třeba grilování na zahradě.

Od 500kč do 4 000kč měsíčně

Zdroj foto: FB K10 coworkingZdroj foto: FB K10 coworking

Pracovna

Vlkova 36, Praha 3 – Žižkov

Pracovna na Žižkově nabízí vlastní prostory pro práci i kavárnu.

4 000 kč neomezeně

Zdroj foto: FB PracovnaZdroj foto: FB Pracovna

Tým lidí, který stojí za žižkovským centrem,  přišel s jedinečným projektem kombinujícím témata veřejného prostoru a práce, tzv. Pracovnou v parku poskytující mobiliář se zásuvkou a připojením wifi na čerstvém vzduchu. Pracovna v parku je putovní projekt, letos pobývala v Karlíně v Přístavu 18600. Kam zamíří v příštím roce?

Zdroj foto: pracovnavparku.czZdroj foto: pracovnavparku.cz

Creative Gate

Jindřišská 901/5,  Praha 1

Coworkingové centrem Creative Gate poskytuje zázemí všem, kteří hledají vlastní nebo sdílenou kancelář v centru Prahy. I tady dbají na to, aby lidé, co sem chodí, se navzájem ovlivňovali, povzbuzovali a pomáhali si.

Od 3400kč měsíčně

Zdroj foto: FB Creative Gate

Ateliér PEXESO

Bratří Čapků 26, Praha 10

Jestliže se zrovna snažíš zkombinovat rodičovství  a podnikání či nějaký projekt a nemá ti kdo hlídat ratolesti, zkus zajít do Ateliéru Pexeso. O potomky se ti postará chůva, najdou si nové kamarády  a ty se v klidu můžeš pustit do práce.

Od 2 000 měsíčně (20 h)

Zdroj foto: atelierpexeso.czZdroj foto: atelierpexeso.cz

MUMRAJ

Mezilesí 2058/6, Praha 20

Rodičům vychází coworkingové centrum MUMRAJ v Horní Počernici. Centrum nenabízí jenom kanceláře, ale i rukodělnou dílnu a prostory pro masáže. Navíc zatímco pracuješ, o tvoje ratolesti se postará chůva.

Zdroj foto: FB CC MumrajZdroj foto: FB CC Mumraj

DIY Hodinová dílna

Kolbenova 38, Praha 9

Zajímavým počinem je i DIY Hodinová dílna. Víceúčelová dílna nabízí kurzy práce s kovem, dřevem i textilem. Jsi-li kutil, nebo baví-li tě pracovat rukama, rozhodně vyzkoušej jejich členství.

Zdroj foto: diypraha.czZdroj foto: diypraha.cz

Vypadá to, že si u nás každý přijde na své. Kam půjdeš příště pracovat ty?

Zdroj titulní foto: fishburners.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]