0

sdílení

Než Nick prohrál boj s rakovinou, svým nápadem vylepšil každodenní život desítkám dětí

Timotej Vančo / 29. prosince 2016 / Zajímavosti

Za krátkou dobu, co tu byl, stihl vylepšit a zpříjemnit život mnohým dětem a jeho poselství se může nést ještě dlouho. Možná stihl více, než někteří za celý život.

 

Předtím, než prohrál svůj boj s leukémií a s nádorem, který měl v mozku, se Nick Konkler rozhodl využít svůj čas tím, že pomůže ostatním dětem na Zemi v boji proti rakovině. Nick bojoval s rakovinou od čtyř let. Při tomto boji si všiml různých věcí (o kterých nevěděl ani nemocniční personál), například když jedna holčička z dětské nemocnice Mary Bridge měla problémy s infuzí a on se rozhodl, že s tím něco udělá.

Přišel tedy s inovativním nápadem v podobě „lily pad“ (různobarevná tyč na kolečkách), která malým dětem umožňuje snadnější pohyb po chodbách nemocnice. Jeho matka mluvila s deníkem TODAY a poznamenala: „K této tyči jsou děti připojeny 24/7, takže pokud musí vstávat a jít něco dělat, tyč jde s nimi.“ Konklerův super nápad tedy usnadňuje dětem pohyb po nemocnici a také nabízí alespoň nějaké „pohodlí“, když si mohou na desku sednout a nechat se tlačit.

designer-iv-poles-for-kids
Foto: inhabitots.com

Nickův plán byl postavit „lily pad“ pro každé dítě v jeho místní nemocnici, ale nikdy se k uskutečnění tohoto pěkného, ​​inovativního a lidského projektu nedostal. V únoru 2015 Nick pouze v 17 letech bohužel prohrál boj s rakovinou. Překvapivě však Nickovi moudří a šikovní spolužáci ze střední školy v Auburn Riverside uctili jeho památku a inovativní nápad tak, že se dohodli, že se o víkendu shromáždí ve škole a postaví co nejvíce „lili padů“. Přišli i studenti z designérských a uměleckých oborů, kteří ručně namalovali tyto „lily pady“ různými barvami. Lily pady se pak dostaly do místní dětské nemocnice – Mary Bridge, kde umožnily mladším pacientům se v nemocnici pohybovat s lehkostí.

designer-iv-poles-for-kids-created-by-cancer-victim
Foto: inhabitots.com

Jeho matka řekla: „Myslím, že je zábavné vidět jak na nich děti jezdí, protože to je to, co by si přál.“ Je hezké vědět, že i mladí lidé takto myslí na druhé. Nick může být vzorem pro mnohé z nás.

Zdroj článku: inhabitots.com ,  zdroj prezentačního obrázku: inhabitots.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]