Představujeme vám Vocabulary Maps, vizuální studijní pomůcku, která je revolucí v raném učení.

Zuzana Kotuliaková / 11. května 2017 / Z Česka

zdroj: archív Vocabulary Maps

Učení cizího jazyka a tím pádem i slovní zásoby začíná u dětí mnohem dříve než v minulosti. Dnes vám představujeme novou vizuální učební pomůcku pro výuku slovní zásoby od raného věku způsobem, který je efektivní a dává smysl.

Dlouhodobě je známo, že dětství obsahují určité období, ve kterých jsou mozek a znalosti člověka nejvíce adaptivní a tvárné. Z tohoto důvodu je učení v raném věku mimořádně důležité pro výchovu a vzdělávání dítěte. Jednou z oblastí, ve které je zvláště důležité vysoce kvalitní vzdělávání v rané době, je oblast jazyka. Dětská mysl absorbuje nové jazyky a slovní zásobu rychleji než kterákoli jiná. Je smutné, že mnohé z jazykových učebních pomůcek jsou prostě příliš suché a nedostatečně rozvinuté, aby využily plného potenciálu tohoto období života. Řešením tohoto problému je Vocabulary Maps, minimalistický, přesto stimulující, vizuální nástroj, který pomáhá dětem naučit se anglická, španělská, německá a česká slovíčka.

foto: archív Vocabulary Maps

Samotným produktem je pracovní sešit sestávající se ze sto slovních map, z nichž každá obsahuje průměrně dvacet slov, různé cvičení a ukázky ve větách. Tyto slovní mapy jsou jádrem knihy a pomáhají představit si nová slovíčka v kontextu. Například mapa se slovní zásobou zaměřenou na slovo banán ukazuje obrázek banánu uprostřed, který je obklopen slovíčky souvisejících s banánem, jako je „oloupat“, „zralý“ a idiom „rozčílit se“. Vztahy mezi těmito slovy jsou zobrazeny spojovacími čarami a vzdáleností. V důsledku toho může dítě snadno mentálně kombinovat tato slova, což pomáhá posilovat zapamatování nových slovíček. Pokud jde o obrázky, každé slovíčko je podpořeno ručně kresleným obrázkem v přátelském, kresleném stylu, který je ideální pro začínající studenty. Jako další přínos, kterou tato organizace slovní zásoby umožňuje je, že se studenti mohou učit i ze slov, která již znají. Například student, který zná slovo „banán“, bude schopen snadno vidět spojení mezi slovem „banán“ a idiomem „banánová loď“.

foto: archív Vocabularu Maps

Navíc tým, který stojí za tímto pracovním sešitem, vytváří řadu podobných zdrojů určených pro použití ve třídě. Tato učební pomůcka obsahuje nejen samotné mapy ale i slepé mapy pro zkoušení gramatiky a flashcards pro zábavné učení mimo prostředí myšlenkové mapy Vocabulary Maps. Všechny tyto učební pomůcky mají za cíl využít techniky vizuálního učení a zároveň umožnit dětem učit se v praktickém prostředí. K vytvoření těchto nástrojů a pracovních sešitů spustili zakladatelé Vocabulary Maps Tomáš Bednář a Suzannah Gearing kampaň na Kickstarter. Prostřednictvím kampaně si mohou příznivci před objednat pracovní sešity a další učební pomůcky se slevou do vyprodání zásob. S podporou veřejnosti tým věří, že uvidí jejich slovní mapy a učební pomůcky, jak brzo pomáhají dětem naučit se nová slovíčka a jazyky zábavnější a efektivnější metodou.

Další informace naleznete na stránce kampaně Kickstarter.

 

 

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]