Praha bude hostit mezinárodní konferenci zabývající se otázkou kryptoměn

Hana Šormová / 15. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: Zdroj: archív organizátorů

Pražský Anděl bude v pátek 19. května hostit již třetí ročník konference Blockchain & Bitcoin, kterou pořádá společnost Smile-Expo. Blockchain & Bitcoin je největší východoevropská síť konferencí konaných v pěti zemích: České republice, Estonsku, Rusku, Ukrajině a Švédsku.

Dílčí události se tak pravidelně opakují v Moskvě, Petrohradu, Kyjevu, Tallinu a samozřejmě u nás v Praze. Předchozí událost této mezinárodní sítě se konala 19. dubna v Moskvě a propojila na 750 účastníků.

Akce sdružuje nadšence, přednášející, ale i veřejnost se zájmem o decentralizovanou ekonomiku a vývoj trendů v oblasti blockchainu. Středem pozornosti jsou české a zahraniční projekty s implementací technologie blockchainu a kryptoměn. Konference má za cíl ukázat, jaké jsou možnosti uplatnění blockchainu ve státní správě (tzv. Govtech), bankovních systémech, médiích, zdravotnictví, na burzách a v celé řadě dalších oblastí.

Konference hostí světové odborníky

Mezi hlavními pozvanými účastníky konference potkáme IT vývojáře, podnikatele, investory, ale i výrobce programového zabezpečení a zařízení pro potřeby průmyslu. Z řad řečníků se návštěvníci mohou těšit mimo jiné i na zástupce světoznámých společností. Chybět samozřejmě nebudou ani vládní činitelé. Představme si alespoň některé z pozvaných expertů.

Foto: archív organizátorů z loňské akce v Praze

 

Alexander Ivanov, generální ředitel a zakladatel společnosti Waves Platform, bude prezentovat tzv. otevřené blockchain systémy v podnikání. Vysvětlovaná platforma je určena pro provozování kampaní, které mají snižovat objem emisí. Rovněž je platforma určena pro emise elektronických hodnot, jakož i pro obchodování s aktivy založenými na blockchainu.

Ugo Bechis, nezávislý expert, poví publiku o vývoji kryptoobchodů v bankovním sektoru a regulační politice EU. Jeho prezentace se tak zaměří na vývoj blockchainy v oblasti bankovnictví a elektronického obchodu.

Jonathan Chester, zakladatel a předseda společnosti BitWage a také autor článků v časopise Forbes, se bude zabývat dopadem blockchainu na trh práce. Jonathan poskytne přehled o fungování platebních transakcí, ověřování životopisů pomocí blockchainu a kontrolu reputace uchazeče o zaměstnání. Mimo to se publikum dozví, jak se při převodu mzdy na zaměstnance, který pracuje tzv. na dálku, vyhýbat dodatečným provizím a transakčním nákladům.

Navštivte Demo zónu

Vedle konference budou mít účastníci možnost navštívit demo (výstavní) zónu, kde jim bude představen software a hardware pro skladování a těžbu v oblasti kryptoobchodu.

Demo zóna umožní návštěvníkům se rozhodnout, jaké vybavení a jakou technologii si mají zvolit, aby dosáhli co nejlepší optimalizace svého podnikání v souladu s moderními trendy, a tím zvýšili svůj zisk.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]