0

sdílení

Poznej 7 osobních rysů velkého vůdce

/ 2. října 2016 / Startupy

Pokud chceš být vůdcem, který do své firmy nebo týmu přiláká kvalitní pracovníky, sám musíš v některých věcech nad ostatními vynikat. Jednou z velmi důležitých vlastností vůdce je neustále své dovednosti vylepšovat a na sobě samém pilně pracovat. Tady je návod, na co se zaměřit.

 

1. Nauč se být silný, ale ne neslušný

Jedná se o další krok, jak se stát silnějším a schopnějším vůdce se širokou škálou schopností. Je třeba mít ale na paměti, že silný v tomto případě neznamená používat hrubou sílu.

ffb6f502-5e59-4cb7-8f06-273bd20908b7-2060x1236
zdroj fotografie: theguardian.com

2. Nauč se být laskavý, ale ne slabý

Nepleť si slabost s laskavostí. Laskavost totiž není slabost, ale je to určitý typ síly. K druhému musíš být dostatečně laskavý a ohleduplný, aby ti dokázal říci pravdu. K čemu ti budou ulhaní kolegové šuškajícími si za tvými zády?

 

3. Nauč se být tvrdý, ale ne příliš

Pokud chceš na lidi vyvíjet dostatečný vliv, musíš stále „bojovat“ v první linii. Musíš být ochoten jako první řešit problémy, u kterých se začne objevovat nějaký zádrhel, což vždy nebude úplně snadné. Využívej příležitosti.

 

4. Nauč se být pokorný, ale ne bázlivý

Nikdy se nestaneš vůdcem, pokud podlehneš plachosti. Někteří lidé si pletou bojácnost s pokorou, nicméně pokora je ctnost, zatímco bojácnost je nemoc.

hipster-5
zdroj fotografie: the-indie-pendent.com

5. Nauč se být hrdý, ale ne arogantní

Dobrý vůdce musí být hrdý, ale ne arogantní. Jeden z nejhorších druhů arogance je neznalost. Pokud je někdo chytrý a arogantní, lze to tolerovat. Ale pokud je někdo neznalý a arogantní, je to velká chyba.

 

6. Rozvíjej svůj smysl pro humor, ale nepodlehni bláznovství

Různé studie stále dokazují, že je v pořádku být vtipný, ale ne hloupý. Pamatuj tedy, že vtipkovat můžeš, ale ne příliš, abys nepůsobil hloupě.

 

7. Nauč se „obchodovat“ v realitě

Přijmi život jaký je, je to jedno velké drama, což je fascinující.

 

zdroj informací: success.com, zdroj úvodního obrázku: leadingpace.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]