0

sdílení

Porsche představilo novinku, jaká tu ještě nebyla

Christián Mikláš / 4. března 2017 / Auto

zdroj: roa-h-cdn-co.com

První sériově vyráběné kombi od Porsche dorazilo. Nese název Panamera Sport Turismo.

 

Legendární automobilka oznámila příchod nového automobilu na trh ještě před autosalonem, který se odehrává v Ženevě. Kombi je postaveno na hvězdné druhé generaci Panamera sedanů.

foto: roa-h-cdn-co.com

Panamera Sport Turismo je pro Porsche krok vpřed do nového segmentu, ale zachovává hodnoty a vlastnosti, které jsou pro Porsche charakteristické,“ řekl vedoucí designu, Michael Mauer.

foto: cdn1-evo-co-uk.com

Sport Turismo je zároveň první verze Panamery, která má prostor pro pět pasažérů. Nebo jak to Porsche matematicky korektně nazývá konfigurace “ 4 + 1 „. Estetický design přední části vozu je téměř identický se standardní Panamerou. Hlavní rozdíl ve vzhledu je pozorovatelný v zadní části vozu. Ta má design typického sportovního kombi s roztažitelným spoilerem.

foto: cdn1-evo-co-uk.com

Kombi od Porsche je stále Porsche. Nebudou mu chybět nejnovější technologie jako inteligentní kokpit, InnoDrive, adaptivní tempomat, trakční management, adaptivní vzduchové odpružení.

foto: media-caranddriver.com

Sport Turismo by se mělo dostat do salonů do konce roku. Bude se prodávat v několika verzích: Panamera 4 Sport Turismo s 330 koňskými silami, E-Hybrid se 440 koňskými silami, 4S se 462 koňskými silami a Turbo s 550 koňskými silami. Kromě verze Turbo s V8 budou všechny modely poháněné novým V6 motorem.

foto: 3-bp-blogspot.com

Podle Porsche dokáže Panamera 4 Sport Turismo zrychlit z nuly na sto za 5 sekund, zatímco nejvýkonnější Turbo to dokáže za 3,4 sekundy.
Cena se bude pohybovat od 91 600 € za méně výkonnou verzi 4 až po 146 600 € za Turbo.

foto: dynimages-themotorreport.com
zdroj:  businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]