0

sdílení

Polovina Bugatti Chiron je již vyprodána, a to i bez testovací jízdy

Miroslav Lukáč / 11. března 2017 / Auto

zdroj: bugatti.com

V době, kdy se jednotlivé automobilové společnosti předhánějí v tom, kdo prodá větší počet aut nebo vydělá větší balík peněz, nastupuje na scénu společnost Bugatti, které se podařilo prodat polovinu plánované produkce nejnovějšího modelu Bugatti Chiron v hodnotě více než 610 mil. €, a to bez jakékoliv testovací nebo zkušební jízdy.

 

Automobilka Bugatti přijala 250 objednávek na nádherný supersporťák s názvemm Chiron bez jediné testovací jízdy. Bugatti plánuje vyrobit celkem 500 kusů aut, ročně 70, takže to znamená, že firma má na příštích 7 let práce až až. První tři zákazníci již minulý týden opustili Bugatti ateliér v Molsheimu, Francii. Koncem tohoto měsíce společnost plánuje nabídnout současným i potenciálním kupujícím testovací jízdu v Evropě. 37 % tržeb pochází z Evropy, 26 % z USA a 30 % ze Středního východu.

zdroj: bugatti.com

Toto oznámení přichází přesně rok poté, co byl Chiron s cenovkou 2,45 mil. € slavnostně představen na autosalonu v Ženevě. Na rozdíl od posledního auta Veyron, které Bugatti uvedlo na trh, ředitel Wolfgang Dürheimer řekl, že projekt bude ziskový pro partnerskou společnost Volkswagen, až když se prodá 500. kus tohoto nového modelu.

Je to nejrychlejší silniční auto na světě, jeho rychlost je elektronicky omezena na 420 km/h, i když se šíří klepy, že auto dokáže jet rychlostí až 450 km/h. Budeme si muset počkat na testovací jízdu v Ehra-Lessien, v Německu, abychom zjistili, co je pravda. Je to jedno z mála míst na světě, kde Chiron může dosáhnout maximální rychlosti, protože trať je zcela rovná a dlouhá 8 kilometrů.

Zde si můžeš prohlédnout zajímavé video zobrazující proces výroby a produkce tohoto úchvatného automobilu.

zdroj:  theverge.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]