Podle Elona Muska mají létající auta smůlu

Klaudia Pakosová / 11. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: pinterest.com/aeromobil.com

Autonomní auta jsou tématem, které se v pravidelných intervalech objevuje v České republice. Nemůžeme ani na chvíli pochybovat o tom, že autonomní auta změní svět dopravy a automobilů. Mnozí jsou z toho, že se tyto sci-fi věcičky stanou realitou, skutečně nadšení. Podnikatel Elon Musk na to má však jiný názor.

Co se týče budoucnosti našich vozovek, Tesla a SpaceX neuvažují o létajících autech. Pro Elona Muska je řešení dopravních zácp létajícími auty prostě šílené. Jak se Elon vyjádřil: „Samozřejmě, že mám rád létající věci, ale je náročné představit si, že právě létající auta se stanou řešením naší dopravy.“

zdroj: wikimedia.org

Budoucnost s létajícími auty už nebude dlouho jen předmětem sci-fi. To je důvod, proč mnoho společností tvrdě pracuje na tom, aby se létající vozidla stala skutečností. Mezi nimi i letecký „obr“ Airbus, který s autonomními létajícími vozidly chce přijít na trh již tento rok. Spoluzakladatel Googlu Larry Page také pracuje na svém vlastním létajícím autě vycházejícího, a to pomocí jeho startupu Zee Aero.

zdroj: aeromobil.com

Dokonce i Uber chce vlastní létající auta využívající technologii vzletu a přistání (VTOL technology). Také plánuje zahrnout infrastrukturu potřebnou pro správné fungování.

Navzdory všem zmíněným vývojům je Musk pevně přesvědčen, že létající auta nezmírní dopravu na Zemi. A věru může mít pravdu. Zejména proto, že mnoho létajících modelů je vytvořeno pro zmíněné VTOL verze, a v tom pravém slova smyslu to nebudou skutečná auta. Navíc, ostatní modely, které se vyvíjejí, potřebují určité dráhy na vzlet.

zdroj: aeromobil.com

Podle Muska posedlost létajícími auty v Silicon Valley nebude ideální pro městskou dopravu. Jak vysvětlil, létající auta budou muset vytvářet značnou sílu směrem dolů, aby mohla létat. Tato síla se bude promítat na zemi do velkého hluku a větru. Je zde také určitá pravděpodobnost padajících úlomků v případě nějakých komplikací. Jak se Musk vyjádřil: „Pokud se někdo nebude starat o své létající vozidlo, může se stát, že poklice z auta spadne rovnou na tebe a zraní tě. Navíc, lidé budou ještě více depresivnější, kvůli těm věcem na obloze způsobujícím bzučení kolem hlavy.“

zdroj:  futurism.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]