Podej si přihlášku do programu Karla Janečka #třidvajedna

Hana Šormová / 26. dubna 2017 / Business

zdroj: Zdroj: archív nadaceKJ

Už nějakou dobu se ti v hlavě rodí inovativní projekt, který by dokázal originálně a nově řešit nějaký ze společenských problémů v oblasti vzdělávání? Avšak tvou největší překážkou je nejistota, zde projekt je životaschopný a má reálnou šanci uspět na dnešním trhu. Nicméně odvaha na realizaci ti nechybí. Pak pro tebe je akcelátor pojmenovaný #třidvajedna.

Šestidenní akcelátor je už podruhé vyhlašován nadací Karla Janečka a aktuálně se do něho můžeš přihlásit na stránkách www.nadacekj.cz. Termín konce registrací je v tuto neděli 30. dubna. Samotný program dílny pak proběhne v týdnu od 7. 6. do 13. 6. Loni této možnosti využily například projekty Na Ovoce, Svoboda učení, Jděte ven a další.

Ověření si životaschopnosti

Ambice, nápad a chuť do realizace jsou tolik potřebné věci pro vlastní podnikání. Ale pokud projekt není životaschopný a nemáš hned na začátku vyjasněné některé otázky, je s velkou pravděpodobností odsouzen k nezdaru. Proto přišla Nadace Karla Janečka s tímto jedinečným akcelátorem, který získal licenci od mezinárodní organizace Unreasonable Institute.

Díky programu si účastníci hned na začátku zodpoví otázky typu: “Kdo je má cílová skupina a jaké řeší problémy? Budu jim moci svým produktem, resp. službou pomoci? Budou za něj, resp. ní ochotni platit?”

Program dílny #třidvajedna připravují zkušení mentoři, se kterými budou účastníci komunikovat a rozebírat jejich podnikatelské záměry. Na koho se tak mohou registrovaní zájemci těšit? Svou účast přislíbili například Vítek Ježek (Rekola, MangoWeb), Martin Hausenblas (Adler, Liftago) nebo Silke Horáková (CVCA).

Foto: archív Nadace Karla Janečka

Ohlasy na minulý ročník

Letos poběží už druhý rok dílny #třidvajedna. O tom, že se nápad Nadace Karla Janečka setkal s pozitivním ohlasem už v loňském roce, svědčí výpovědi na obou stranách.

„Jsem velmi pozitivně překvapen. Zástupci vybraných projektů přišli na #třidvajedna dílnu se surovou myšlenkou a v průběhu mentorského dne se jejich myšlenky a názory začaly měnit. Kdyby něco takového existovalo, když já jsem začínal, tak jsem byl daleko dříve dál, než jsem dneska,“ přiznal jeden z mentorů Martin Hausenblas.

Pohled účastníka nám zase předal Honza Franěk, představitel projektu Jděte ven: “Máme spoustu nápadů, což je někdy cesta do pekel. Na #třidvajedna dílně jsme se postupně dostávali k tomu, co je hlavní a s čím se dá za krátkou dobu začít pracovat. Na akcelerátoru jsme s kolegyní Alicí ladili tzv. Deník do divočiny, pracovní sešit se spoustou nápadů pro rodiny s dětmi.

Na video z minulého roku se koukněte zde:

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]