Plnění snů je náročné. Těchto 7 nepříjemných pocitů je však důkazem toho, že jsi na správné cestě

Henrieta Balázsová / 2. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: unsplash.com

Pokud chceš dosáhnout cílů, které sis stanovil a splnit si své sny, mnohdy budeš muset opustit svou zónu komfortu, něčeho se vzdát. Přirozeně to vyvolá pocit nepohodlí, který si lidé často pletou s neúspěchem a svých snů se vzdají tehdy, když je už mají téměř na dosah. Aby se ti nestalo totéž, přečti si, kterých sedm pocitů je sice nepříjemných, ale na cestě za tvými cíli jsou jen důkazem toho, že tvé směřování je správné.

# 1: Zdá se ti, že ses ztratil. Možná se ti zdá, že v posledním období nevíš, kam směřuješ, nakolik některý z tvých striktních plánů zcela selhal. Ne všechno však musíš mít nalinkované a ty největší zázraky se většinou dějí tehdy, když je očekáváš nejméně.

# 2: „Zamlžení“ levé mozkové hemisféry. Pokud na sobě pozoruješ, že v posledním období u tebe má poslední slovo spíše pravá mozková hemisféra odpovědná za intuici či kreativitu, nebojuj s tím. Dočasné oslabení analytických či organizačních schopností ti možná naznačuje, že jsi blízko cíle, ale věcem bys už měl nechat volný průběh.

# 3: Příchod život měnící události. Paradoxně bývá předzvěstí těch největších životních úspěchů nějaká na první pohled výrazně negativní událost – většinou například ztráta práce, rozvod, nečekané stěhování se. Důvěřuj tomu, že vše nakonec skončí lépe, než by sis přál.

Zdroj: unsplash.com

# 4: Okruh tvých přátel se zužuje. Bohužel musíš počítat s tím, že s přibývajícím úspěchem se bude okruh tvých skutečných přátel značně zužovat. Časem však pochopíš, že je to tak lepší a důležitější je mít u sebe méně pravých přátel než mnoho neupřímných.

# 5: Pocit, že tvým největším nepřítelem se stala tvá mysl. Možná víš, že tě čeká něco lepšího, ale i tak nedokážeš potlačit zklamání z toho, že ti něco nevyšlo. Možná víš, že tvůj nejlepší přítel tě jen využíval, ale i tak ti chybí společné chvíle. Pokud cítíš tyto pocity, tvým největším nepřítelem je tvá mysl, která se nad tebou snaží převzít kontrolu. Ty jí to však nesmíš dovolit.

# 6: Znechucení z toho, jak dlouhou cestu máš ještě před sebou. I tento pocit je zcela normální a je jen dalším důkazem toho, že jsi skutečně na dobré cestě. Pokud tě přepadnou tyto myšlenky, připomeň si, co všechno jsi už překonal a proč ses tak rozhodl. Jen dostatečně silné přesvědčení tě dokáže vrátit zpět na správnou cestu.

# 7: Uvědomil sis, že jsi jedinou osobou, která je zodpovědná za tvůj život a za tvé štěstí. Pro některé pozitivní, pro jiné negativní pocit. Pokud patříš spíše do druhé skupiny, zkus si připustit, že důvodem tvého nepohodlí je pouze strach. To, že jsi strůjcem svého štěstí je přece skvělá zpráva

Zdroj:  themindsjournal.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]