Plechárna: Od kotelny nejen ke skateboardingu

Hana Šormová / 14. března 2017 / Business

zdroj: Zdroj: web Plechárny

V pondělí pravidelná lekce hip-hop dance pro děti, čtvrteční podvečer s poslechem smyčcového orchestru nebo houslového sóla a do toho si zaskákat ve skateparku. Tak toto je úplně stručný seznam aktivit, na které narazíš na Plechárně v Praze 14.

 

Plechárna se stála místem dění

Stojíme na místě,kde ještě pár let dozadu stávala obyčejná kotelna, jak ji známe z panelákových sídlišť. Kotelna se časem přeměnila na autoservis. Ale v roce 2013 se otevírá široké veřejnosti pod názvem Plechárna. Stává se místem volnočasových aktivit. Místo, kde potkáš mladé i staré, aktivní i ty línější. Je to komunitní centrum, který si klade dlouhodobou vizi propojovat všechny, kdo mají zájem. Ať už si zasportovat nebo jen odpočinout u poslechu umělců.

Co zde všechno najdeš? Už zmiňovaný vnitřní skatepark, kde se myslelo zejména na mládež. Ale je zde i zahrádka pro pěstování bio produktů. Kreativnější z nás si přijdou na své ve výtvarném ateliéru. V době fenoménu práce na dálku nesmí chybět ani sdílené kanceláře, ať žije coworking. Griluješ? I na tuto aktivitu iniciátoři Plechárny mysleli.

Zapomenout nesmíme ani na tréninkovou kavárnu pro milovníky tohoto původem italského moku. Mimochodem, o kavárnách v České republice dávající druhou šanci znevýhodněným lidem jsme psali článek zde.

plecharna3Foto: web Plechárny

Pestrý program na Plechárně

Je těžké vybrat pár aktivit, kterých se můžeš pravidelně anebo jednorázově zúčastnit na Plechárně. Na své si přijdou lingvisté v kurzech angličtiny, ale i sportovní nadšenci. Protáhnout se můžeš na hodině jógy, ale zapsat se lze i na kurzy základů skateboardingu.

Pravidelné lekce nejsou pro tebe anebo prostě jen nemáš dostatek volného času? Pak se přijď podívat na některou z jednorázových akcí. Blíží se Jarní blešák, který se v prostorách Plechárny koná ve středu 22. března. Raději kulturnější vložku, potom nevynechej s dětmi sobotní pohádku O červené karkulce. Fanoušci kinematografie si přijdou na své při filmových čtvrtcích.

plecharna1Foto: web Plechárny

 

Líbí se ti myšlenka projektu? Neváhej podpořit dobrou věc a přispěj na rozvoj další činnosti koupí trička nebo placky Plechárna.

Zdroj: plecharnacernymost.cz.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]