0

sdílení

Pěstování marihuany nebylo nikdy jednodušší

Linda Cebrová / 13. prosince 2016 / Zajímavosti

Přístroj The Leaf představuje zajímavou investici do budoucna. Je třeba si už jen počkat na osvobozující zákon, abys potenciál přístroje využil naplno, nejen na bazalku.

 

Stále více lidí se zajímá o pěstování vlastních rostlinek doma. I když v naší republice je to stále jen v rovině závodů se zákony. Zato trh ve Spojených státech amerických se na mnoha místech těší z legálního užívání a možnosti využití marihuany i pro lékařské účely. Trh výrobců samozřejmě reaguje a posílá potenciálním zákazníkům přístroj, díky kterému ti žádná rostlinka nezežloutne nebo nevyschne.

w1
zdroj fotografie: theverge.com

Mezi prvními gadgety, které se objevily, byl ten s názvem Grobo. Letos však přichází další alternativa, která uspokojí i toho nejnáročnějšího pěstitele. Její oficiální název je The Leaf. The Leaf připomíná ledničku, ale určen je k bezstarostnému pěstování marihuany od vysazení semínka až po sklizeň a vysušení úrody. Cena se má pohybovat v přepočtu okolo 76 tisíc korun a dovoz bude možný jen do Kanady a USA. Pro srovnání, Grobo stojí cca 36 tisíc korun a v podstatě nabízí stejné funkce.

w2
zdroj fotografie: theverge.com

Obecně platí, že Leaf se snaží udělat pěstování marihuany tak jednoduché, jak to jen jde. Má to s ním zvládnout každý. Bez jakéhokoliv zásahu lidské ruky má být přístroj schopen rostlinu zavlažovat, vyživovat a monitorovat její růst. Vše je možné sledovat prostřednictvím zařízení se speciální aplikací pro iOS nebo Android. Pro umocnění zážitku z pěstování můžeš jednotlivé procesy Leaf řídit i prostřednictvím této aplikace.

Porovnáme-li Leaf a Grobo, hlavní rozdíl je v tom, jakým způsobem můžeš na svou rostlinku dohlížet. Leaf má v sobě zabudovaný fotoaparát, kterým se Grobo pochlubit nemůže. Grobo má však průhledné dveře, zatímco dveře Leaf jsou jako klasické dveře ledničky, nic přes ně neuvidíš. Leaf má také v nabídce speciální vyživovací kazety, které dodají rostlině vše, co potřebuje. Stroj navíc přichází s režimem sušení hned, jak jsou plody dostatečně zralé.

Tvůrci přístroje Leaf však chtějí, abys věděl, že při pěstování v tomto přístroji se nemusíš omezovat pouze na marihuanu. Pohodlně si v něm vypěstuješ různé jiné druhy bylinek, jako je například bazalka, která by neměla chybět v žádné kuchyni moderního člověka.

zdroj: theverge.com  zdroj titulní fotografie: pinimg.com/nicotineresources.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]