0

sdílení

Pařížská posilovna díky energii z lidského pohybu pluje po Seině

Rudolf Nečas / 2. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: inhabitat.com

Představ si plout Paříží po řece Seině, sledujíc všechny ikonické památky, zatímco jsi na palubě lodi poháněné cvičením.

 

To by jednoho dne mohlo být realitou díky společnému projektu italské architektonické firmy Carlo Ratti Associati, neziskové architektonické skupiny Terreform ONE a institutu pro městskou regeneraci  URBEM. 20 metrů dlouhá loď s názvem Paris Navigating Gym je navržena tak, aby plula po řece Seině poháněna revolučními cvičebními stroji ARTIS od společnosti Technogym, které jsou navrženy pro využití energie vyráběné fitness nadšenci uvnitř.

paris-could-be-getting-a-floating-gym-with-a-view
foto: businessinsider.com

Cvičební stroje ARTIS shromažďují energii a uživatelé mohou sledovat svůj výkon na displejích zabudovaných v oknech. Kromě toho mohou vidět podmínky prostředí řeky zachycené v reálném čase pomocí senzorů zabudovaných do lodi.

Design transparentní skleněné bubliny je inspirován milovanými přívozy Bateaux Mouches, které převážely turisty po řece od počátku 20. století. Návrh byl přizpůsoben pro použití ARTIS rotopedů. Nicméně, pokud nebude na palubě dostatečný počet cestujících pro pohánění lodi, ta pro svůj pohyb využije fotovoltaické články na střeše.

paris-navigating-gym
foto: inhabitat.com

Carlo Ratti, zakládající partner Carlo Ratti Associati řekl: „Paris Navigating Gym zkoumá potenciál využití lidské síly. Je fascinující sledovat, jak energie vyrobená cvičením v posilovně může skutečně pomoci pohánět loď. Poskytuje hmatatelnou zkušenost, co se skrývá za často abstraktním pojmem ‚elektrická energie‘.“

Plovoucí posilovna je zatím jen konceptem, ale designéři odhadují, že za 18 měsíců by mohla být hotová. Pokud skutečně vznikne, bude to rozhodně zajímavé skloubení cvičení a poznávání krás Paříže.

zdroj: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]