Papelote je české papírnictví, díky kterému se budeš chtít vrátit do školních let

Darja Jochimová / 3. dubna 2017 / Z Česka

zdroj: http://www.papelote.cz

Krásná papírnictví jsou jako kus umění. Narazíte na ně málokdy, ale pokud se tak stane, klidně se jen kocháte.

Papelote je české papírnictví, název byl zvolen podle diplomové práce jedné ze zakladatelek, Kateřiny Šachové, což v překladu ze španělštiny znamená kus nepotřebného papíru nebo draka. Za projektem dále stojí Filip Šach a Denisa Havrdová. Poprvé se Papelote představilo na Designbloku již před sedmi lety a ihned si získalo pozornost okolí. Taky každý rok marně hledáš vkusný balicí papír na Vánoce? Nebo hezký diář? Tento problém odpadá, když navštívíš právě toto papírnictví – naopak, nebudeš vědět, který papír dříve vybrat.

 

zdroj: Papelote.cz

Tento počin je důkaz, že se dá krásně pracovat s různými materiály a dokonce i odřezky a vytvořit tak kus něčeho krásného jak už pro školáky, tak i pro dospělé. Sortiment Papelote je vkusný, vtipný, ale zároveň vysoce funkční a originální. Zkrátka žádná nevkusná velkosériová výroba. Krom papíru je zde hojně využíváno i dalších materiálů.

zdroj: Papelote.cz

Například plsť, ze které se vyrábí návleky na tužky, které změkčí úchop a navíc vypadají hezky. Gumu zas povýšilo Papelote na designové zapínání svých diářů. V nabídce nechybí ani krásné diáře, cestovní deníky, vkusné balicí papíry, MT pásky, které vypadají dobře na zdi – nebo je můžeš použít místo lepící pásky při balení dárků.

zdroj: Papelote.cz

Buď si jist, že zbytky materiálů zde nepřijdou nazmar, tento projekt myslí velmi ekologicky. Zbytky a útržky materiálů, například ze skartovačky, jsou rovněž využity – jsou například zataveny do fólie a tím vznikají nové a neopakovatelné vzory. Rovněž všechny materiály jsou z ekologicky šetrných materiálů a vyrobeny v České republice.

 

K papírnictví patří ještě Papelote studio, kde ti udělají produkt na míru. Takže pokud sis nevybral diář z jejich nabídky, zkus se za nimi zastavit nebo jim napsat. Výrobky totiž můžeš neomezeně kombinovat a variovat volbou barevnosti materiálů a různých technologií, například sítotisku, sleporažby nebo ražby.

zdroj: Papelote.cz

Krásné věci do školy nebo jen tak pro potěchu oka, seženeš u nich na e-shopu nebo se můžeš zastavit na Vojtěšskou do kamenné prodejny. Krom jejich sortimentu tam najdeš i knihy nebo krabičky ze studia Činčera. Design obchodu navrhlo architektonické studio A1 Architects.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]