0

sdílení

Panasonic představil nové baterie. Dají se ohýbat a otáčet

Tobiáš Bakoš / 2. října 2016 / Zajímavosti

Panasonic je japonská společnost zabývající se výrobou spotřební elektroniky. Je možné, že i ty máš doma nějaký kousek od tohoto výrobce. Angažuje se opravdu všude, počínaje audio technikou, přes televizory až po chladničky. V neposlední řadě však firma Panasonic vyrábí i baterie, které chce posunout na novou úroveň.

 

Společnost Panasonic představila své nejnovější ohebné baterie, které bude již brzy předvádět na CEATECu-u v Japonsku. Podle Panasonicu je možné nové baterie ohýbat s poloměrem až 25 mm, případně se dají baterie i kroutit až do 25 °. Toto je s nimi možné provést více než 1000 krát a baterie si stále zachovávají až 99% své původní kapacity. O nové baterii víme i to, že ohýbání a kroucení je naprosto bezpečné. Panasonic navrhl vlastní vnější krycí vrstvu baterie, která slouží jako prevence před vytečením a přehřátím baterie. Změnila se i vnitřní struktura baterie, která by měla přispět k bezpečnosti při práci s touto baterií. Využití takových baterií má neskutečný potenciál. V budoucnu by se v kombinaci s flexibilními displeji mohly objevit i ve smartphonech.

panasonic-flexible-battery-test-results

Než se však mohou nové baterie od Panasonicu dostat například do smartphonů, čeká je ještě dlouhá cesta. Jejich aktuální největší problém je jejich maximální kapacita. Baterie jsou navrženy na maximální kapacitu od 17,5 mAh po 60 mAh. Tato kapacita by naše smartphony, které běžně pohánějí i 4 000 mAh akumulátory, dlouho neuživila. Panasonic však aktuální nové flexibilní baterie zaměřuje hlavně na smart oblečení, čipové karty a přístupové karty. Do budoucna je však možné, že se tyto baterie dostanou i do jiné elektroniky, která by dokázala využít jejich potenciál. Panasonic plánuje rozesílat vzorky baterií koncem tohoto měsíce.

zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]