0

sdílení

Otázky, na které by se měli zaměstnavatelé při pohovoru konečně vykašlat

Ľubica Mervová / 27. ledna 2017 / Business

zdroj: thenextweb.com

Na pracovních pohovorech nebývá nepřipravený a neprofesionální pouze uchazeč o zaměstnání, ale i personalista nebo zaměstnavatel, který si myslí, že personalistu nepotřebuje a pohovor zvládne sám. Pokud patříš do této skupiny, zkus klást otázky k věci, k práci a následujícím se vyhni.

 

Kde se vidíte za 5 let?

Pokud tvá firma není úplný sen každého zaměstnance, tak se za 5 let vidím kdekoliv jinde. Na tuto otázku i tak reálnou odpověď nedostaneš, protože zaměstnanec nechápe, co od něj chceš slyšet, tak ti vtíravě odpoví, že ve vaší firmě, případně něco neutrálního.

 

Jaké jsou vaše slabé stránky?

Opravdu očekáváš, že ti budoucí zaměstnanec řekne, že je konfliktní typ, často se zpozdí a je líný? Většinou odpoví žádné nebo si vymyslí něco, co je v podstatě pozitivní.

Koukám, že nejste z odsud, nebude vám vadit dojíždění?

Pokud zaměstnanec uvede v životopise trvalé bydliště, které je 150 kilometrů od místa, kde si hledá zaměstnání, pravděpodobně tam už bydlí nebo se tam chystá bydlet a dojíždění každý den by mu rozhodně dělalo problém. Tato otázka je tedy zcela zbytečná, ale bohužel častá.

maxresdefault
foto: youtube.com

Jaké je vaše vysněné zaměstnání?

Přijmeš zaměstnance, který řekne něco úplně jiného, ​​než bude jeho náplň práce? Myslíš, že někdo sní například o tom, že bude odpovídat na e-maily naštvaným zákazníkům?

Jaká je vaše představa o platu?

Plat by měl být uveden již v inzerátu, pokud jsi fér firma a nepodceňuješ zaměstnance. Pokud plat neuvedeš v inzerátu a napíšeš, že se ho uchazeč dozví na pohovoru, tak mu ho řekni ty a neptej se. Uchazeč neví, jaký máte obrat a kolik si můžete dovolit vyčlenit na zaměstnance a je možné, že se hlásí na práci, kterou předtím nedělal, čili nemá představu, jak je ohodnocena a protože práci potřebuje, pravděpodobně řekne nižší částku, než by chtěl.

 

Máte hezké vlasy / oči / leccos.

Děkuji, ale nepřišla jsem na pohovor do bordelu, ale do seriózní firmy. Komplimenty a žoviálněí vtipy si nech na doma. Na pohovor nepatří.

487624035
foto: gettyimages.com

Chystáte se mít děti? Jste vdaná?

Osobní otázky také nepatří na pohovor a smrdí to trochu diskriminací. Působí to tak, že chceš zaměstnance, který se bude věnovat pouze práci a soukromý život odloží stranou. Případně, že ti zaměstnankyně neodejde na mateřskou.

 

Proč bychom měli ze všech uchazečů vybrat právě vás?

Uchazeč o zaměstnání ty ostatní pravděpodobně nezná, takže to nemůže reálně posoudit. A také se dočkáš pouze naučené odpovědi s jeho kvalitami, které si nejprve přečetl ve vzoru motivačního dopisu na profesi.

 

Jak moc chcete v této firmě pracovat?

Odtud až po konec místnosti – tak velmi.

uao
foto: youtube.com

Jak by vás definovali vaši přátelé?

Nevím. Zeptej se jich. Opět nastupuje vynucená samochvála a nikdo ti neřekne, že moji přátelé by řekli, že na všechno jen nadávám, nemám ráda lidi a nesnáším práci v kanceláři.

Pokud máš zkušenosti s dalšími nevhodnými nebo zbytečnými otázkami na pohovorech, napiš nám je do komentářů.

pexels-photo-29642
foto: pexels.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]