0

sdílení

Onion Omega2 – miniaturní počítač, který stojí pouze 5 dolarů

Dárius Polák / 18. srpna 2016 / Startupy

Onion Omega2 pokračuje v tradici dalšího miniaturního počítače Raspberry Pi. 

 

Omega2 je následovníkem loňského Omega, volně překonfigurovatelného, ​​rozšiřitelného a cenově dostupného počítače, který byl o 3/4 menší než Raspberry Pi. Hlavním konkurentem Omega2 je právě Raspberry Pi Zero. Oba počítače stojí pouze $ 5 dolarů, oba jsou dost malé a oba umožňují lidem samovolné překonfigurování.

Co dostaneš za $ 5 dolarů? 580 MHz CPU, 64 MB operační paměti RAM a 16MB úložného prostoru. Pokud investuješ další $ 4 dolary, získáš Omega2 plus, který má 2x tolik operační paměti a úložného prostoru.

Za stejnou cenu dostaneš i Raspberry Pi Zero, který má 1GHz CPU a 512 MB RAM. Pi Zero jednoznačně trumfne Omega2 co se týče výkonu, ale Omega2 má zabudované Wi-Fi a Pi Zero ne, vyžaduje si k tomu doplněk navíc. V rámci dalších konkurenčních výhod má Onion cloudovou službu, která umožňuje ovládat Omega2 prostřednictvím jakéhokoli prohlížeče v počítači a regulovat hardwarově-softwarové interakce pomocí cool API.

Kampaň na Kickstareru ukazuje tlakově aktivovaný spínač světel, mediální Wi-Fi server a měnící LED barvy lampy jako ukázky zajímavých vymožeností, které se dají s Omega2 dělat. Podobně jako jeho předchůdce je Omega2 vysoce modulární se spoustou cool docků jako např. Power dock zahrnující lithium polymerovou baterii pro nabíjení.

Jednotlivé docky stojí $ 15 dolarů za kus a Onion zve všechny 3rd party vývojářů k vytvoření vlastních rozšíření. Omega2 je v současnosti dostupný na předobjednávku na Kickstarteru do 23. srpna s cenou $ 5 dolarů. Konečné znění přijde v listopadu.

zdroj: theverge.com, zdroj foto­gra­fií: kickstarter.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]