0

sdílení

Už žádné těžké kufry, těchto 5 tipů ti pomůže cestovat nalehko

Henrieta Balázsová / 9. února 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Mít s sebou na cestách velká a těžká zavazadla je nejen nepohodlné, ale mnohdy i finančně náročné. Těchto 5 tipů ti tak ušetří poplatky za zavazadla, ale také tvé nervy. 

 

Nepodceňuj výběr správného kufru

Při přemýšlení, co si sbalíme do kufru, často zapomínáme na kufr samotný. Při výběru toho pravého se sice jedná o prvotní větší investici, ale časem se ti určitě vrátí. Pokud cestuješ často, určitě si zvol některý z extra lehkých materiálů. Ušetříš tak na poplatcích za zavazadla a cestování pro tebe bude mnohem pohodlnější.

Sepiš si seznam věcí

Přesněji řečeno – seznam nezbytných věcí. Přemýšlej při tom nad tím, kolik dní budeš pryč, zda budeš mít možnost oblečení si vyprat a zda máš v plánu koupit si nějaké nové. Zvaž také to, zda by ses měl připravit na nějaké předpokládané velké změny počasí. Snaž se do seznamu zařadit opravdu minimum věcí a při balení se ho striktně drž. Odolej pokušení přibalit si něco se známým argumentem: „Ale co když …“.

Zdroj: pexels.com

Oblečení bal s rozumem

Nejlepší oblečení na cesty je takové, které je lehké, skladné a nemačká se. Pokud cestuješ někam, kde bude chladno, upřednostni vrstvení a vezmi si s sebou termoprádlo a několik tenčích vrstev. Ty si můžeš zabalit například do kompresních sáčků. Pokud je nemáš k dispozici, snaž se všechno oblečení „zkomprimovat“ tak, jak je to jen možné. Do letadla si vždy obleč ty nejtěžší kusy oblečení – například těžké zimní boty, těžké a objemné svetry.

Povolený multitasking

Multitasking je sice zabijákem tvé produktivity, ale při balení ti může skvěle pomoci. Využij předměty a produkty, které ti poslouží na více než jen na jeden účel. Nač by sis například bral šampon, kondicionér a sprchový gel, když se vyrábí přípravky, které spojují vše v jednom balení? Podobně se pokus uvažovat nade vším ze svého seznamu.

Smartphone vždy po ruce

Tvůj mobil se při cestování stane tvým neodmyslitelným pomocníkem, který ti v kufru ušetří opravdu hodně místa. Dokáže ti přece nahradit fotoaparát, mapu, knihy, zápisník, časopisy a jiné. Jediné, co musíš udělat, je stáhnout si ty správné aplikace.

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]