Obydlí pro ptáčky, ve kterém bys chtěl zahnízdit i ty!

Darja Jochimová / 21. března 2017 / Startupy

zdroj: http://ptacigarsonky.cz

Garsonky jsou české ptačí budky, které jsou z eko materiály a navíc skvěle vypadají. Dostaneš je složené a poskládat je zabere pár minut.

 Garsonky jsem poprvé objevila v říjnu na Designbloku a okamžitě si je zamilovala. Krásný design, nádherná prezentace produktů a milá přednáška o tom, proč je každá garsonka jiná. A proč? Protože každý ptáček potřebuje do svého obydlí jiný vchod. Tento projekt byl konzultován s odborníky a já mohu říct jen jedno velké wow. Nebydlet v centru města, mám tuto krásu hned doma.

_MG_0210

zdroj: ptacigarsonky.cz

“Město je divočina, ale není to příroda. Staré stromy mizí a s nimi i místa, kde mohou ptáci hnízdit. Chceme udělat něco pro to vrátit městům přirozenější ráz. Navrhli jsme kolekci ptačích budek, které jsou srostlé s městem i přírodou. Autorské originály a skládačku v různobarevném provedení. Rádi bychom aby oživily parky, domy, balkony, okna i zahrady. Použili jsme ekologický materiál, který je extrémně odolný vůči vnějším vlivům,” říkají zakladatelé tohoto projektu, Matúš Opálka a Adriana Kováčová.

Ptačí svět je pestrý stejně jako jejich garsonky – můžeš vybírat z nepřeberného množství designu a barev, nebo podle toho, o jakého ptáčka se chceš starat. Je jen na tobě, zda si vybereš autorský originál, který můžeš rovnou zavěsit, nebo se rozhodneš pro skládačku, kterou si složíš sám – zabere ti to pár minut a navíc je velmi univerzální. Ke skládačce dostaneš i návod a jako bonus radost z toho, že si tak krásnou věc můžeš poskládat sám.

_MG_0286

zdroj: ptacigarsonky.cz

Některé ptačí budky mají zpevněný otvor, díky tomu jsou o něco odolnější a malé kamarády lépe chrání proti vetřelcům. Vybírat můžeš mezi krmítky, skládačkami nebo autorskými budkami.

produkty1

zdroj: ptacigarsonky.cz

Eko nadšence potěší i materiál, Garsonky jsou vyráběny z materiálu Resysta, jde o je extrémně trvanlivý, slunci, dešti, mrazu a slané vodě odolný hybridní materiál skladající se z 60% rýžových slupek, 22% soli a 18% minerálního oleje velmi připomíná dřevo ale odstraňuje většinu jeho nedostatků. Nemusíš se bát o složitou údržbu, ta je právě díky tomuto materiálu nulová a navíc je produkt recyklovatelný.

produkty3

zdroj: ptacigarsonky.cz

Budku zavěs 2-3 metry nad zemí, což je pro ptáčky ideální. Mysli však na větrné podmínky a případný déšť. Ideální doba k zavěšení je podzim a první polovina zimy.

Mě osobně nejvíce zaujaly autorské budky, konkrétně Repro, které jsou určeny pro sýkorky.

 

Více info ZDE

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]