0

sdílení

Nuda v práci aneb 7 způsobů, jak se jí zbavit

/ 24. července 2016 / Tools a Produktivita

Není nic více ubíjejícího, než nuda v práci. Když máte práce nad hlavu, říkáte si, jak by bylo fajn mít chvíli klid a jen tak se poflakovat. Když ovšem nastane chvíle nudy, je to rozhodně horší, než být v jednom kole. Co si budeme povídat, předstírat, že něco děláte je kolikráte mnohem náročnější, než něco opravdu dělat a ještě u toho vypadat důvěryhodně!

Je prokázáno, že více člověka ubíjí, když nemá v práci co dělat a nudí se, než když je v jednom kole a neví, kam dříve skočit. Když nemáte co dělat, také vám přijde, že se ručičky na hodinách vůbec nepohybují? Najednou máte tolik času, že nevíte co s ním. Ale co si budeme povídat, stanovenou dobu v práci si musíte přece jenom odsedět. Vysedáváním u internetu a sledováním, co se kde šustne sice zabijete nějaký ten čas, ale nepřinese vám to nic prospěšného. Následující článek přináší 7 proaktivních způsobů, jak zatočit s nudou v práci.

Ukažte, že máte na víc

Pokud nastane okamžik, že se v práci nudíte, neznamená to nic jiného, než to, že jste svou práci zvládli úspěšně v rekordním čase. Toto je okamžik, kdy se můžete posunout zase o úroveň výš. Samozřejmě tím nemyslíme, že se najednou zázračně uvolní vyšší pracovní pozice s lepším platem. Ale je to okamžik, kdy vaši nadřízení uvidí, že jste na takovýto postup připraveni. Rozhodně vám neradíme, abyste došli za svým nadřízeným a oznámili mu, že se v práci nudíte! Musíte mu to podat ve stylu: „Jsem připraven na další výzvy a odpovědnosti!“ Díky tomu se můžete dostat možnost získat nové znalosti a zkušenosti či být začleněn do tvorby nějakého nového projektu, což vám může v budoucnu přinést i navýšení platu.

hipster.beard.thinkstock.800.cropped (1)Zdroj obrázku: freementions.com

Získávání nových dovedností

Pokud se v práci nudíte, můžete to také znamenat, že jste našli dokonalý způsob toho, jak zvládat stejné úkoly v kratším čase.Pokud tomu tak je, máte najednou volný čas, v kterém nevíte, co dělat. Můžete ho využít například tak, že požádáte kolegu, který pracuje na novém projektu, aby vás do něj zasvětil a dal vám nějaký úkol, díky kterému si rozšíříte své obzory. Nebo se můžete dobrovolně účastnit obchodních schůzek či vypomoct v jiném oddělení, pomocí čeho získáte nové znalosti a dovednosti.

480560672Zdroj obrázku: gettyimages.com

Prohlubte své podnikatelské sítě

Využijte čas, kdy se nudíte ke kontaktu se svými spolupracovníky. Možná se nečekaně dozvíte, že kolega s vedlejší kanceláře chce rozjet nový startup a hledá někoho, kdo by s ním do toho šel. Buďte neustále v kontaktu s lidmi ze všech odděleních, ať už se jedná o vaše nadřízené či podřízené. Nikdy nevíte, jakou užitečnou informaci se můžete dozvědět.

Zamyslete se nad novým projektem, který by mohl posunout firmu dál

Nuda v práci znamená, že vše jednoduše zvládáte a práce je pro vás „snadná“. Zkuste se tedy zamyslet nad nějakým novým projektem či pracovní metodou, která by mohla být prospěšná pro firmu a mohla ji posunout zase o kousek dál. Víte o oblasti, která v práci skřípe? Přijďte s novým nápadem na její řešení.

Vylepšete si své pracovní prostředí

Vypadá vaše kancelář po roce vaši působnosti pořád stejně jako v den, kdy jste jí převzali? Dejte se do jejího zútulnění. Je prokázáno, že práce v příjemném prostředí má velký vliv na váš pracovní výkon. Přinesete si s sebou z domova věci, které vám zpříjemní vaši práci. Kancelář můžete vyzdobit fotografiemi, vázou květin nebo postačí třeba jen přinést pohodlné boty z domova, které budete používat pouze za pracovním stolem.

14605_b1_rgbZdroj obrázku: modanovous.wordpress.com

Vzdělávejte se

Co takhle využít váš volný čas k dalšímu vzdělávání? Domluvte si se svým nadřízeným, zda byste se nemohli zdokonalovat v nějakém cizím jazyce či si osvojit nějaký nový program.

A co takhle nový začátek?

Nuda v práci je signálem, že nejste dostatečně vytíženi a potřebujete se posunout zase o kousek dál. Někomu by mohla takováto práce vyhovovat, jiný má potřebu se dále rozvíjet a zdokonalovat. Pokud nechcete, aby se nuda v práci stala vaší každodenní náplní práce, poohlídněte se po novém zaměstnání, které vás více vytíží a pomocí kterého se posunete zase o kousek dál.

Zdroj článku: time.com, zdroj titulního obrázku: designtaxi.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]