0

sdílení

Nový rok v coworkingových centrech…

/ 20. ledna 2017 / Startupy

zdroj: transformedteams.com

Leden je měsíc, kdy se člověk po prožitých svátcích a firemních večírcích, dává tak nějak dohromady. Je to měsíc plný předsevzetí. Někdo si dává závazek, že celý měsíc nebude pít alkohol, jiný zas pro změnu začíná chodit do fitcentra nebo do bazénu. Všechny tyto aktivity jsou pro většinu zaměstnanců spojené se skutečností, že se tak děje “až po práci”.

 

Výhodou coworkingových center je krom unikátního pracovního prostředí také schopnost reagovat na tato novoroční předsevzetí svých členů v rámci centra. Nabízí tak možnosti, které mají členy dostat do pohody nejen fyzické, ale i psychické.

the-den-office-coworking-2 (2)foto: officelovin.com

Jaké jsou ty nejběžnější?

  • organizování sportovních aktivity pro své členy,
  • jóga,
  • hodina poslechu vážné nebo relaxační hudby,
  • meditace,
  • workshopy “zdravého” vaření,
  • nové uspořádání prostoru (změny v rozložení stolů, zlepšení osvětlení apod.)
  • workshopy a prezentace podporující předsevzetí (např. finanční gramotnost, Cashflow),

“V našem coworkigovém centru jsme pro členy začali jednou týdně pořádat jógu. V prosinci zájem trochu opadl, ale počítáme s tím, že během následujícího měsíce, budeme tuto aktivitu opět nabízet,” říká Stanislava Baslerová, manažerka coworkingového centra IN-SPIRO v pražských Holešovicích.

mobilesuite (1)foto: coworkinglondon.com

Protože se jedná o aktivity, které jsou úzce spojené s centrem, kde členové pracují, je zde vyšší pravděpodobnost, že svá předsevzetí na nový rok splní. Členové centra se také poznají i z jiné než z pracovní stránky a zároveň udělají něco pro sebe, aniž by museli někam extra docházet. Volný proud myšlenek tak vede k lepším nápadům a kreativitě, kterou členové v běžném pracovním dni někdy těžko hledají. V neposlední řadě jsou tyto aktivity dobrou zkušeností pro samotné členy centra, kteří tím rozšiřují svou síť potenciální klientů.

To, že se coworkingová centra snaží „postarat” o své členy nejen pro stránce technického a kancelářského vybavení, ale i po stránce zdravotní, je vidět i v období chřipek a nachlazení, kdy nabízí vitamínové bomby, ať už v podobě nabídky ovoce zdarma, popř. freshů nebo v rozšířeném výběru bylinkových čajů.

coworkingspace2forbes.com

“Zjistili jsme, že jakmile vypukne chřipková epidemie, je důležité naše členy začít dopovat vitamíny, protože jinak jsme tady do týdne nemocní všichni,“ říká Stáňa Baslerová, manažerka coworkingového centra IN-SPIRO. “Proto je v naší kuchyňce v podzimních a zimních období volně k dispozici med, čerstvá máta, zázvor a citrony. Na podzim se nám to osvědčilo, tak doufáme, že i teď vydržíme bez větší coworkingové epidemie,” dodává se smíchem.

 Zdroj: in-spiro.cz 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]