0

sdílení

Nové video odkrývá záplavu emocí, které Elon Musk prožíval během přistání rakety Falcon 9

Linda Cebrová / 24. prosince 2016 / Zajímavosti

V takových situacích člověk jen těžko zadrží emoce.

 

Když se Elon Musk objeví na veřejnosti, má celkem uvolněné vystupování. V čerstvě zveřejněném videu však odkrývá jeho skutečné pocity. Téměř 4 minutové video zachycuje přistání rakety Falcon 9 na pobřeží Floridy v Atlantském oceánu. Nejdříve bylo problémové počasí, dlouho očekávaný start rakety Falcon 9 byl odložen. Nakonec však všechno dobře dopadlo a před rokem raketa společnosti SpaceX konečně úspěšně přistála na plovoucí plošině.

emzdroj: jalopnik.com

Působivý noční start sledovaly stovky tisíc diváků, avšak neméně působivé bylo i samotné přistání. Nejdříve pohled na plovoucí plošinu, následně rozzářené okolí od ostré záře plamenů a pracujících motorů.

EM2zdroj: jalopnik.com

V zápětí však záře pominula a z ní se vynořil první stupeň rakety stabilně stojící na vyklopených přistávacích nohou. Tato událost byla opravdu kvalitně zdokumentována. Fotky z každého úhlu, videa vysoké kvality, ale i tak tomu něco chybělo. Neměli jsme možnost vidět reakci samotného tvůrce projektu, Elona Muska.

EM3zdroj: jalopnik.com

Naštěstí je zde National Geographic, který zdokumentoval smršť emocí, které Musk prožíval během velkolepého přistání. Bylo tam všechno, od viditelné úzkosti až po enormní radost. Nejdříve Musk prožíval opravdu intenzivní pocit paniky, když se na okamžik zdálo, že je všechno zkažené a projekt je v koncích. Sám se vyjádřil, že v jednom okamžiku si opravdu myslel, že raketa prostě vybuchla a je konec. Později se však ukázalo, že zvuk, který si Musk spletl, vydávaly nažhavené motory.

Jakmile se však Falcon 9 dostal na přistávací plošinu SpaceX, Musk se musel držet, aby nezačal křičet radostí, že raketa opravdu stojí. Se vzrušením dítěte se následně rozběhl přímo k rampě, aby vše viděl na vlastní oči. Lidstvo se sice vyvinulo na této planetě, ale nikdy nám nebylo předurčené na této planetě zůstat. I podle Muska je naším cílem šířit se po celé galaxii, osidlovat jiné planety a vytvořit tak mezihvězdnou civilizaci. Nezbývá nám nic jiného než se těšit na další hodnotné video. Je možné, že bude zachycovat příchod na jinou planetu, kterou bude pravděpodobně Mars.

zdroj: theverge.com  zdroj titulní fotografie: online – news.com/ibtimes.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]