0

sdílení

Nové super coworkingové centrum Opero

/ 29. října 2016 / Startupy

Prostory Opera mají svou historii. Dům v Salvátorské ulici, který vybudoval v roce 1909 nakladatel Jan Štenc je dílem architekta Novotného. Štencův podnik byl ve své době nejmodernějším tiskařským domem, kde se však scházela jedinečná společnost významných kulturních a společenských osobností. Rodila se zde zásadní díla české umělecké historie a tříbil se zde společenský život.

 

Tým Opera chce v tomto duchu pokračovat i nadále a udržet zde dlouholetou tradici pracovny a setkávání. Cílem Opera je skloubit modernost a účelnost s historií a elegancí a nabídnout tak prostor pracujícím profesionálům z různých oborů jak k práci samotné, tak ke sdílení svých nápadů. Jednou z náplní Opera jsou i různé druhy seminářů, workshopů, pravidelných interních eventů či společenských akcí. Mimo tyto aktivity je zde i možnost uspořádání eventů pro různé firmy a nečleny Opera.

screen-shot-2016-10-28-at-10-53-13

A čím se liší od ostatních coworkingových prostorů? Je to prémiový coworking z hlediska lokality, vybavení a úrovně nabízených služeb a obsahu, první takového typu v Praze. Opero je vytvořeno na míru vyspělým profesionálům a podnikatelům, kteří hledají svoji pracovní a společenskou základnu v centru hlavního města. Opero je jejich pracovnou, místem setkávání, sdílení myšlenek a příležitostí. Projekt byl zahájen na přelomu roku 2015/2016, a již v listopadu 2016 se otevře.

Nabízí prostory pro práci s neomezeným vstupem a s několika typy členství. Prvním z nich je pronájem vlastních kanceláří pro 2-6 osob se základním vybavením, který si může klient dotvořit dle vlastních představ. Druhým typem členství je vlastní stůl v otevřeném pracovním prostoru, ideálním pro sdílení myšlenek s ostatními a zároveň s uzamykatelnou skříňkou, kde je možné nechat si své věci do druhého dne. Výhodou toho členství je například i služba zajištění agendy pošty či připojení pevné linky zdarma. Třetím typem členství je volná židle, tedy variabilní možnost výběru hodin strávených v Operu během jednoho měsíce. Tento flexibilní tarif je možné doplnit o různé druhy služeb, jako je například parkování v centru Prahy či zřízení sídla společnosti. Nejen tyto, ale i další kancelářské služby jsou členům Opera k dispozici.

screen-shot-2016-10-28-at-10-53-05

Kromě několika kanceláří či otevřeného pracovního prostoru jsou členům k dispozici zasedací a seminární místnosti. K relaxaci zde slouží soukromá kavárna pouze pro členy a jejich hosty či otevřené atrium uprostřed budovy s krásným stromem a starou kašnou. Design celého prostoru měli na starosti přední architekti a designéři. Jejich úkolem bylo skloubit industriální prostor s prvky moderní architektury a navrátit tak prostoru jeho nepopiratelnou atmostféru. To vše spoluje dohromady interní IT systém, ve kterém má každý možnost zjistit něco o jiném členovi, zamluvit si zasedací místnost, kontrolovat platby za tisk či občerstvení z kavárny a to vše jedním čipem či pod svým přihlašovacím jménem.

Tento prostor je ideální pro nezávislé profesionály, malé společnosti či mimopražské podnikatele, kteří hledají svou základnu v Praze. Výhodou Opera je možnost změny členství s různými zvýhodněními z měsíce na měsíc.

screen-shot-2016-10-28-at-10-52-57

Za tímto projektem stojí trojice podnikatelů z různých oborů. Prvním ze spoluzakladatelů je Pavel Přikryl, který v současnosti udává směr celému projektu a motivuje tým každodenním pozitivním přístupem. Pavel má dlouholeté profesní zázemí v ekonomickém poradenství. Dlouhá léta působil v mezinárodní poradenské společnosti, kde vedl rozsáhlé projekty pro korporátní klientelu a v posledních pěti letech řídil divizi poradenství v oblasti firemních strategií, fúzí a akvizic. V současnosti vede vlastní společnost GROWTHGARAGE, zaměřenou na poradenství při vyhodnocování, realizaci a financování nových podnikatelských záměrů.

 

screen-shot-2016-10-28-at-10-52-37

Druhý ze zakladatelů je Pavel Bouška, majitel rodinné firmy VAFO Praha, která vyrábí prémiová krmiva pro psy a kočky. Pavlovi se v tomto odvětví podařilo vybudovat značku světových rozměrů – krmivo Brit se vyváží do téměř 60 zemí světa. Podnikavého ducha měl Pavel již na gymnáziu, kde se svými spolužáky založil produkční agenturu, která organizovala firemní eventy, koncerty a kulturní akce. Firma, i když bez Pavla, funguje dodnes a patří mezi významné hráče na trhu. Po zkušenostech v Americe se brzy přidal k rodinnému podniku jeho otce Františka a po více jak 10 letech se stal jejím majitelem. Dnes je Pavel jedním z nejuznávanějších podnikatelů v České republice, v roce 2011 se stal Podnikatelem roku v regionu Praha a Střední Čechy. K projektu Opero dodává: „Znám mnoho pražských i mimopražských podnikatelů, kterým chybí základna v centru města, reprezentativní pro důležitá obchodní jednání a pohodlná pro chvíle mezi nimi. Těším se na to, až se s nimi, společně s dalšími inspirativními lidmi, v Operu potkám.“

screen-shot-2016-10-28-at-10-52-23

Posledním ze zakladatelů je Luboš Černý, člověk čísel, která ho provázejí od studií na Fakultě jaderné a fyzikálně-inženýrské ČVUT, přes jeho bohatou profesní dráhu v bankovnictví a korporátní sféře, až po současné vlastní podnikání v energetice a poradenství pro rozbíhající se podnikatelské projekty. Luboš působil mimo jiné jako finanční ředitel a později generální ředitel eBanky v období před úspěšnou divesticí do skupiny Raiffeisenbank, jako finanční ředitel ČSA v době strategické restrukturalizace a na různých manažerských pozicích v ČSOB, České konsolidační agentuře, Komerční bance a České národní bance. Dnes je společníkem poradenské společnosti GROWTHGARAGE a o projektu Opero říká: „Chceme vytvořit prostor, kde se pro pracující profesionály z různých oborů skloubí modernost a účelnost s historií a elegancí, kde můžete samostatně pracovat, a zároveň být ve společnosti, místo, které bude klidné i živé – podle toho, co zrovna potřebujete.“

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]