0

sdílení

Gigafactory 2 se možná postaví v blízkosti Prahy

Linda Cebrová / 19. listopadu 2016 / Zajímavosti

Továrna na elektromobily by mohla být postavena v České republice.

 

Není to dlouho, co zakladatel Tesla Motors – Elon Musk – odhalil jeho nejnovější plány týkající se výstavby druhé továrny na výrobu baterií a elektromobilů někde v Evropě. Dlouho nebylo jasné, kde se tato nová továrna s názvem Gigafactory 2 postaví, protože Tesla projednala její výstavbu hned s několika státy. Nejnověji se však hovoří o výstavbě Gigafactory přímo na našem území!

g1

Nejprve se zdálo, že druhá továrna z dílny Elona Muska bude stát někde v blízkosti Německa. Tesla odkoupila i společnost Grohmann Engineering, která by potenciálně mohla pomoci rychleji nastartovat výrobu aut na elektřinu. Ale fakt je ten, že nad Německem vyhrála Česká republika s lepší geografickou polohou a levnější pracovní silou. Česko však zapůsobilo i díky ŠKODA AUTO a její dlouhé tradicI ve výrobě. Novinkou je také informace, že společnost Tesla začala s těžbou 330 000 tun lithia, a to přímo v blízkosti města Dubí v České republice. V oblasti na sever od Prahy se dokonce nachází množství opuštěných industriálních továren, které by se daly velmi snadno zdemolovat. Vytvořil by se tak dostatek prostoru pro začátek výstavby obrovské továrny společnosti Tesla.

G22

Sice ještě nejsou zprávy o výstavbě Gigafactory 2 v blízkosti Prahy oficiálně potvrzeny, vše tomu však nasvědčuje. Tento projekt by nás určitě potěšil a zároveň by to pro nás byla velká pocta. V nové Tesla továrně by se mohlo zaměstnat až kolem 6000 lidí. Takový projekt má také potenciál přinést do republiky mnoho hodnotných a zajímavých investic. Kromě České Republiky se spekulovalo i o možnosti výstavby v Polsku, Rumunsku nebo Maďarsku. Slovensko se zřejmě mezi výběrové země nedostalo i proto, že se zdá být až příliš bohatou zemí na automobilky. Oficiální potvrzení, kde výstavba začne, přijde až příští rok. Do té doby si můžeme jen držet palce, aby si Elon Musk vybral právě naši republiku.

zdroj: spaceinvander.me  zdroj obrázků a titulní fotografie: planetware.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]