Norský miliardář se vzdá většiny svého majetku ve prospěch vědy

Simona Hanzelová / 9. května 2017 / Eko

zdroj: rbnett.no

Kjell Inge Røk­ke, bývalý rybář, který se postupně vypracoval na miliardáře, se rozhodl vzdát většiny svého bohatství ve prospěch naší planety.

O svém úmyslu věnovat většinu svého bohatství vědecké komunitě informoval norský miliardář minulé úterý.  ,,Chci dát společnosti většinu toho, co jsem nabyl,“ uvedl pro norský deník Aftenposten 58letý podnikatel, který své miliardy vydělal především díky byznysu v oblasti rybolovu, ropy a zemního plynu.

Kjell Inge Røk­ke, který patří mezi deset nejbohatších Norů – jeho majetek se odhaduje na 2 miliardy eur – se rozhodl věnovat svůj majetek především na výstavbu moderního oceánografického výzkumného plavidla.

zdroj: e24.vgc.no

,,Oceány pokrývají až 70 procent povrchu Země a většina z nich není důkladně prozkoumána,“ řekl Røk­ke na konto výzkumného plavidla.

Výzkumná loď bude mít na své palubě až 30 členů posádky a 60 vědeckých pracovníků. Postavena bude ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody. Mimo jiné se bude také využívat na výzkum chování plastů v oceánech, protože se očekává, že v roce 2050 bude ve světových oceánech více plastového odpadu než ryb. Loď také bude tyto plasty z oceánů sbírat a následně tavit.

 

zdroj článku:  bbc.com 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]