0

sdílení

Nokia má na MWC 2017 vytáhnout z rukávu jedno velké eso. Představí novou verzi legendárního smartphonu

Matúš Mitro / 15. února 2017 / Business

Výstava MWC 2017 nám přinese řadu novinek od světových výrobců, mezi nimiž si tentokrát své místo najde i finská Nokia. Ta je oficiálně zpět a nic nenechává náhodě. Po svém prvním modelu nám tak představí i další zařízení.

 

Legendární Nokia se nedávno vrátila do světa smartphonů a právě na této výstavě představí hned několik modelů. Mimo jiné se jedná i o smartphony, které by měly nést označení Nokia 5 a Nokia 3. Obě novinky mají přijít s průměrnou výbavou a lákavou cenou. Podle dosavadních informací portálu Venture Beats přinese Nokia 5 displej s úhlopříčkou 5,2″a HD rozlišením, což je prvním indikátorem, že se jedná o mid-range smartphone. K jeho další výbavě bude patřit i operační paměť RAM o velikosti 2 GB. Snímač fotoaparátu přinese rozlišení 12 MPx.

Nokia 6, zdroj foto­gra­fie: Anz­huo

Cenovka Nokie 5 se bude pohybovat na úrovni 5 000 Kč a v podstatě se má jednat o model s kódovým označením „Heart“. K tomuto modelu se má přidat i Nokia 3. Ta se cenou i výbavou zařadí k smartphonům nižší třídy a jeho cenovka 3 800 Kč je opravdu lákavá pro všechny, kteří touží po levném zařízení. Nejzajímavější zprávou pro fanoušky tlačítkových telefonů je představení moderního nástupce legendární Nokia 3310. Původní kousek měl svou premiéru v roce 2000 a prodalo se ho více než 100 milionů kusů.

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších telefonů vůbec a svou skvělou pověst si získal díky extrémně odolné konstrukci a dlouhé výdrži baterie. Na výstavě MWC 2017 se však dočkáme jeho mladšího nástupce, o kterém bohužel nejsou k dispozici bližší informace. Zatím se do povědomí dostala pouze cena, která by měla po odhalení dosáhnout úrovně přibližně 1 500 Kč. Je sporné, zda se moderní verze vyrovná svému staršímu bratrovi, ale nápad společnosti oživit svou legendu je fantastický. Všechny zmíněné modely jakož i první vlajkovou loď výrobce uvidíme již za několik dní v Barceloně.

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]