0

sdílení

Nizozemsko je připraveno na environmentální revoluci

Rudolf Nečas / 22. února 2017 / Business

zdroj: inhabitat.com

Nová síť nabíjecích stanic je odpovědí na stále se zvyšující počet elektromobilů.

 

Prodeje elektrických aut po celém světě rostou, a proto je stále větší potřeba efektivních způsobů, jak udržet jejich baterie nabité. Solární systém z Nizozemska může být pěkným příkladem pro nabíjecí sítě v jiných zemích. Fastned už má 57 solárních nabíjecích stanic pro elektromobily a jejich počet plánuje zvýšit na 200 po celém Nizozemsku.

foto: press.fastnedcharging.com
Na rozdíl od některých nabíjecích sítí pro elektromobily není používání stanic Fastned bezplatné. Přesněji řečeno, společnost funguje na měsíčním předplatném modelu, který vyžaduje, aby zákazníci provedli předběžnou registraci za účelem nákupu elektřiny na jedné z nabíjecích stanic. Minulý měsíc společnost v Amsterdamu představila novou možnost rychlého nabíjení pro řidiče ve spěchu, která stojí 19 centů za kWh plus měsíční poplatek.

Elektřina, která proudí přes nabíječky Fastned do zelených vozidel, pochází ze solárních panelů na střeše nabíjecí stanice (solární panely dokážou nabít tři auta) nebo od externího dodavatele, který vyrábí elektřinu z větrné energie.

foto: ozy.com

Fastned nabízí celou řadu členských balíčků v závislosti na tom, jak často by řidič mohl potřebovat jejich služby. Plány pro běžné uživatele zahrnují malý měsíční poplatek a nízkou sazbu za nabíjení, zatímco vzácní uživatelé mohou zvolit platit vyšší sazbu za nabíjení bez nutnosti měsíčního poplatku. Zakladatel Fastnedu, Bart Lubbers, řekl pro Fully Charged, že v budoucnu chtějí pro své nabíjecí stanice přidat další vybavení, díky čemuž by vypadaly spíše jako luxusní odpočívadla v Americe s toaletami a fast foody.

foto: cleantechnica.com
zdroj: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]